Chcete mít zdravou pleť? Těchto 5 jídel určitě nejezte!

/ Redakce

Že špatné a nevhodné jídlo se negativně projevuje na naší pleti, není žádnou novinkou. Ale která jídla byste tedy měli ze svého jídelníčku vypustit?

1. Cukr

Pokud hodně sladíte a život si nedokážete představit bez čokolády, sušenek a sladkých limonád, tak pozor. Bílému cukru se raději vyhněte obloukem. Cukr výrazně zatěžuje organismus a způsobuje rychlejší stárnutí pleti. Chutě na sladké uspokojíte třeba ovocem a už po týdnu bez cukru uvidíte změny. Pokožka bude vypadat zdravěji.

2. Jednoduché sacharidy

Pečivo, těstoviny, brambory, pizza a tak dále. Všechna tato jídla mají vysoký glykemický index, který způsobuje rozkládání kolagenu, což je látka, která udržuje elasticitu kůže. Sacharidy ale k životu potřebujeme, proto vybírejte ty složené (polysacharidy), jako je rýže nebo celozrnný chléb.

3. Uzeniny

Ty nám totiž neprospívají vůbec v ničem, spíše naopak. I ony způsobují předčasné stárnutí pleti. Obsahují totiž siřičitany, aby vydržely co nejdéle „čerstvé“. Dejte proto raději přednost jinému jídlu. Třeba tofu nebo luštěninám.

4. Alkohol

Ne náhodou vypadají staří alkoholici o několik desítek let starší. Sklenka vína jednou za čas samozřejmě nevadí, pokud ale alkohol pijete několikrát týdně, dávejte si pozor. Alkohol totiž výrazně odvodňuje, proto je pak naše pleť suchá a vrásčitá.

5. Káva

Podobně jako alkohol je na tom i káva. Několik šálků denně je pro naše tělo obrovský nápor. Kofein totiž dehydratuje, což způsobuje vysušování pokožky a tvorbu vrásek.