Chraňte vlasy před žhavým sluncem

/ Redakce

Žhavé letní slunce nás navštívilo mnohem dříve, než jsme čekali. Je tedy důležité se velice rychle připravit a začít chránit nejen svou kůži před nevratným poškozením UV paprsky, ale i své vlasy, které trpí úplně stejně. UV paprsky spalují mezibuněčný cement, který zajišťuje soudržnost šupinek keratinu a jejich nepropustnost. Poškozují keratin, který zabezpečuje odolnost vlasu a narušují melanin, který určuje barvu vlasu.

Každý vlas má na počátku schopnost ochrany před UV paprsky, ale v průběhu času se tato schopnost vyčerpává. Velký podíl na tom má kartáčování, barvení, změny okolní vlhkosti. Čím je vlas zcitlivělejší, tím méně je chráněný před slunečním zářením. Inovaci v ochraně před slunečním zářením představuje KÉRASTASE SOLEIL. Tato řada přináší kompletní letní péči pro ochranu a hebkost vlasu, lesk barvy, pružnost vlasu a zklidnění vlasové pokožky. Kromě celého programu o vlasovou péči, která začíná ochranou přes šampón po následnou regenerační péči, navíc KÉRASTASE představuje úplnou letní novinku v podobě Huile Lactée, zvláčňující ochranné dvojsložkové péče. Tento přípravek můžete použít kdykoliv během dne na suché i mokré vlasy pro ochranu a hydrataci Vašich vlasů. Obsahuje mléko obohacené o Ylang Ylang s ochranou před krepatěním, které vlasy hydratuje a vyživuje. Dále obsahuje olej obsahující UV Filtry, Vitamin E a Xylózu, který chrání vlasy před negativními vlivy slunce.

Neberte současné slunce na lehkou váhu. Je jasné, že po dlouhé zimě všichni toužíme po zelené trávě, na které se můžeme vyhřívat a načerpat chybějící energii po dnech plné šedi. Je nutné ale nezapomínat na to, že jarní slunce je jedno z nejagresivnějších a náš organismus na to není připraven. Dopřejme své pokožce a svým vlasům péči. Druhý den v práci si toho jistě vaši kolegové všimnou.