Chystáte se na pohovor? V těchto outfitech máte vyhráno!

/ Redakce

Už dávno víme, jak důležitý je první dojem. A na pracovním pohovoru to platí dvojnásob! Proto byste výběru outfitu měli věnovat větší pozornost než obvykle. Jaká pravidla stále platí a kde můžete popustit uzdu fantazii?

Buďte kreativní, ale nestrhávejte pozornost od dovedností

Je skvělé doplnit minimalistický černobílý outfit například velkými náušnicemi, náhrdelníkem nebo červenou rtěnkou. Dejte si ale pozor, aby doplňků nebylo příliš a aby nebyly tak výrazné, že se člověk sedící naproti bude soustředit jen na ně.

Berte v úvahu typ firmy, pro kterou chcete pracovat

Rozlišujte mezi pohovorem ve finanční sféře a start-upem s mladými kreativci. V prvním případě zvolte střídmější kousky, v tom druhém zkuste ukázat, že držíte krok s dobou a nebojte se ani méně formálních (ale vkusných) kousků!

Klasická košile a černá sukně? Nuda!

Věřte, že na tento outfit se human resources koukají každý den několikrát. Zkuste vystoupit z davu tím, že si obléknete košili se zajímavějším střihem nebo vzorem a k tomu například zvonové kalhoty.

Barvy jsou povoleny

Kdo řekl, že na pohovor se smí nosit jen černá a bílá? Barvami nic nezkazíte, naopak!Odlišíte se od ostatních a budete působit sebevědoměji. I tak však volte s citem a vyvarujte se neonům.

Aplikujte současné trendy

Hledáte náhradu za kombinaci sukně/kalhoty a košile? Overal s širokými nohavicemi je tou správnou volbou. Jen se vyhněte špagetovým ramínkům a velkému výstřihu!

Foto: Pinterest, The Ashley Edit, Glamour, Cropbop, Net-a-porter, Who What Wear