-->

Chystáte se sama na dovolenou? S našimi tipy žádný problém!

/ Anna Basiková

Závidíte kamarádkám, které cestují samy a stále si říkáte, že byste to chtěla taky zkusit? Nebo už máte takovou dovolenou naplánovanou, ale stále máte trochu pochyby? Neohlížejte se na názory okolí a přečtěte si, jaká pozitiva v dovolené pro jednoho vidíme my.

Nepřemýšlejte neustále nad tím, co si o vás budou myslet ostatní. Nemístnou poznámku si určitě neodpustí několik vašich přátel či rodinných příslušníků. Budou se na vás pravděpodobně dívat jako na podivínku nebo na chudinku, která musí jezdit sama, protože s ní nikdo jet nechce.

Jenže to jsou na omylu! Taková dovolená, kde jste jen vy sama, může být velmi obohacující. Naučíte se totiž fungovat jen sama za sebe, všechno si budete muset zařídit a domluvit jen vy sama. Navíc se budete moci rozhodovat pouze podle sebe a dělat jen to, co chcete. Nemusíte se ohlížet na ostatní, dělat kompromisy, přizpůsobovat se.

Pokud holdujete sportu, co zkusit vyrazit s dalšími nadšenci na kolech a projet Slovinsko, Francii, Dánskou či Gruzii? Mrkněte na adventura.cz a připojte se partičce, které se většinou skládají z rodinek, párů i singles.

Chystáte se k moři, ale úplně samotné se vám jet nechce? Najděte si zájezd přes singletour.cz.

Bojíte se, že vám bude smutno? Jeďte třeba jen na týden a na každý den si napláujte nějaký program. Jezděte na výlety, přečtěte si tu knížku, kterou neustále odkládate, koukejte na filmy, na které přes rok nemáte čas. A hlavně úplně vypusťte z hlavy to, že by se na vás někdo soucitně koukal, že stále chodíte na jídlo/na pláž sama. No a co!

Pokud se i přes to nebudete cítit ve své kůži a zjistíte, že dovolená pro jednoho prostě není nic pro vás, rozhodně buďte ráda, že jste to alespoň zkusila.

Tip navíc:
Koukněte se na stránky akcepronezadane.cz, kde najdete pozvání na prázdninové i víkendové pobyty.