Chytří pomocníci při detoxu

/ Redakce

Pomalu ale jistě začíná období, které je vhodné pro detox. Pokud se rozhodnete očistit své tělo, přinášíme inspiraci v podobě několika chytrých pomocníků.

Detoxikace a omlazení celého organismu byla dříve doporučována starověkými lékaři, aby jim zajistila prodloužení jejich života. Účelem detoxikace je odstranit odumřelé buňky, tkáně a toxické látky, které se v organismu hromadí. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající.

Pokud se pro detox rozhodnete, máte spoustu možností, kterou cestou se vydat. Přinášíme vám inspiraci v podobě chytrých pomocníků, které jsou prověřeny nejen u nás v redakci, ale i letitými zkušenostmi spokojených zákazníků.

Ryor Lymfodren

Tento čaj je jeden z nejoblíbenějších, je to klasika, kterou již prověřily tisíce zákaznic. Čaj, jehož účinky se projeví nejen na zdraví, kvalitě pleti a vnitřním stavu organismu, ale také na zlepšení funkce lymfatického systému. Působení čaje Lymfodren je zaměřeno na dokonalé pročištění lymfatického systému, hlavně zlepšení funkce sleziny, která je řídícím orgánem tělesného imunitního systému. Kromě bylin určených na čištění a detoxikaci organizmu je v čaji i květ ibišku a citronella, které působí i jako chuťové korigens a dodávají čaji vynikající lahodnou chuť. Koupit si můžete varianty sypaného čaje nebo čaj v sáčcích.

Neera Detox kúra

Je to prověřený detoxikační program, který obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje pouze přírodní složky, žádné umělé přídavky, barviva ani konzervanty. Tato detoxikační kúra je naprosto bezpečná, pokud se provádí podle návodu. Jde o pečlivě vyváženou směs několika druhů palmových sirupů a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno vstřebatelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů. Sirup se doplňuje čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Do směsi patří ještě kajenský pepř – významný metabolizant, jenž zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy. Voda, se kterou se směs míchá, dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu “vnitřní koupel” a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny. Nápoj stimuluje očišťovací proces našeho těla, upokojuje pocit hladu a dodává tělu energii bez toho, aby zatěžoval trávicí trakt. Většina lidí, kteří se vydrželi postit po dobu 7 až 10 dnů, uvádí snížení váhy o 3-5 kilo. Máte-li starost, že více dní v kuse jen o tekuté stravě nevydržíte, můžete vyzkoušet i kratší varianty, jako například  jeden den detoxikační kúry v týdnu nebo i nahrazením jednoho jídla denně.

The Super Elixir

Novinka, kterou si oblíbílo mnoho světových celebrit včetně Elle Macpherson i Kate Moss. Zelený prášek SUPER ELIXIR ™ obsahuje vyváženou směs 45 klíčových složek, včetně biologicky dostupné alkalizující super zelené, čínské byliny, trávicích enzymů a členů Maitake hub. Dr. Simone Laubscher, který je jedním z předních světových výživových odborníků a specialistů prevence nemocí, spolu s Elle Macpherson navrhli tento elixír tak,  aby poměry všech zastoupených složek byly pro vaše tělo účinné. Produkt seženete v pražském obchodě Ingredients.

 

Foto: Archiv značek, Pinterest.com