Cindy Crawford slaví 50: Známe její tajemství krásy

/ Redakce

Topmodelka Cindy Crawford slaví 50. narozeniny a my jsme hledali její tajemný elixír mládí. Kromě hodin strávených v tělocvičně, jsme našli spoustu dobrých rad pro krásné vlasy i pleť, které určitě fungují, ale abychom byli upřímní, tak Cindy má tu krásu prostě v sobě.

featured_5_3Tajemství krásné pokožky
Cindy podle svých slov vděčí za krásu své pleti tomu, že nikdy nekouřila a ani nebyla velkou party girl. Stejně tak pleti svědčí zdravá strava a každodenní ranní sprcha před kterou si tělo promasíruje přírodním kartáčem. Odstraní se tak odumřelá kůže, nastartuje se lymfatický systém a tím vyzraje i na celulitidu. Po koupeli si pokožku promaže tělovým olejem a na obličej nanese čistící tonikum s kyselinou glykolovou, která se postará o jemný peeling pokožky. Po několika minutách nanáší na obličej a dekolt výživné a rozjasňující sérum. To je ostatně jejím opravdovým must have a používá jej pár let i její čtrnáctiletá dcera Kaia. Nakonec nezapomene na hydratační krém, který používá také na dekolt a hřbety rukou.

Must have kosmetika
Čerstvá padesátnice se už od 35 let neobejde bez báze na kruhy a otoky pod očima a také bez korektoru jímž je mistrně zakrývá. Protože si při své práci užije líčení dosytosti, v civilu si topmodelka vystačí jen s paletkou očních stínů v béžových a hnědých odstínech, řasenkou a balzámem na rty.

Tajemství krásných vlasů
Světová topmodelka je majitelkou nádherných vlasů a má několik vychytávek, jak i bez profesionálních kadeřníků vypadat skvěle. Pokud jde ráno cvičit, nanese si do konečků vlasů kondicionér a zaplete je do copu. Po cvičení si je umyje jemným šamponem, opět použije kondicionér a nechá jen tak proschnout na vzduchu. Když si své kadeře myje naopak večer, vysuší je ručníkem a zamotá do volného nízkého drdolu. Ráno se probudí a na vlasech má volné nedbalé vlny.

Tajemství krásných nohou
Cindy si hodně potrpí na upravené nohy, například popraskané paty u ní asi nikdy neuvidíte. Několikrát denně si promazává paty a chodidla výživným mastným krémem a na hodinku si pak vždycky nasadí ponožky. Krém se tak lépe vstřebá do kůže a krásné nohy má skoro bez práce.

Tajemství štíhlé postavy
Tělo je pro modelku pracovním nástrojem, proto není divu, že na něm Cindy opravdu pracuje. Třikrát týdně absolvuje trénink se svým trenérem. A už 20 let cvičí téměř stejnou sestavu, ve které nechybí dřepy, výpady a cvičení s činkami. Každý den si pak ráno zacvičí sestavu na protažení a jednou týdně vyráží na kolo. Pro dokonalou postavu je zapotřebí dodržovat i ten správný jídelníček. Proto Cindy snídá zelené smoothie, které mixuje z mandlového mléka, zmrzlého banánu, máty, špenátu a kakaových bobů. K obědu si většinou dopřeje salát s kuřecím masem, k večeři s rodinou si klidně dá těstoviny nebo vařenou zeleninu s masem. O víkendech se pak u nich doma debužíruje pizza z celozrnné mouky s arašídovou omáčkou, zeleninou a sýrem.

Must have relax
Jednou týdně si matka dvou dětí dopřává 20 minut v infračervené sauně, kde si užívá uklidňující terapeutické teplo. To nejen uvolňuje svaly a prospívá pleti, ale také zlepšuje spánek.