-->

Co chystá rok 2017?

/ Michaela Hošková

Jsme na počátku nového roku, který přinese mnohé. Komu co je nejasné, ale určité věci můžeme očekávat, těšit se na ně nebo jít jim naproti. Co přinese rok 2017?

70. let módního domu DIOR

Módní dům Dior oslaví v únoru sedmdesáté narozeniny, oslavy ale již odstartovaly. Těsně před Vánocemi vyšla první kniha k významnému výročí značky. Po celý rok nás čekají další monitorující 70 let stylu této luxusní módní značky. Je neuvěřitelné, že je tomu teprve sedmdesát let od chvíle, kdy francouzský návrhář Christian Dior otevřel svůj slavný módní podnik. Jako kdyby to bylo nejméně sto let! Dior je jednou z nejluxusnějších a nejuznávanějších značek na trhu, jak s módou, tak s kosmetikou. Všichni toužíme po tom, mít alespoň jednu věc od pana Diora ve skříni.

dior_christiandior_jpg_8454_north_499x_white

Film Jackie

Jackie je životopisný dramatický film z roku 2016. Režie se ujal Pablo Larraín a scénáře Noah Oppenheim. Snímek sleduje život Jacqueline Kennedyové po atentátu na jejího manžela J.F. Kennedyho v roce 1963. Hlavní role se ujala herečka Natalie Portman, která měla nelehký úkol představit publiku ženu, kterou svět tolik miloval a obdivoval. Film měl premiéru na Benátském filmovém festivalu 7. září 2016 a do kin byl oficiálně uveden 2. prosince 2016. Do českých kin se snímek dostane 16. února 2017.

t-natalie-portman-jackie-kennedy-first-look

Pohádka Kráska a zvíře

Film Kráska a zvíře je klasickou pohádkou ze studia Walta Disneyho, jež vypráví o podivném monstru, které žije na osamělém místě. Zná ji snad každý z nás. Tentokrát vstoupí do kin s herci Emmou Watson a Ewanem McGregorem.

4940b2033d5ccfda9ca6a945f7c51b72

20 let od smrti princezny Diany

V srpnu tohoto roku to bude neuvěřitelných 20 let od tragické smrti jedné z nejvíce pronásledovaných žen této planety britské princezny Diany. V Kensington paláci, který byl celých 15 let domovem princezny, proběhne výstava fotografií k uctění tohoto výročí nesoucí název Diana: The Fashion Story. Diana byla nejen princeznou, matkou a ženou pomáhající těm, co to nejvíce potřebovali, ale rovněž módní ikonou a múzou řady designérů.

cb22d258de4cf7fff6e85953f07ae515

20 let od vydání první knihy Harry Potter

Před 20 lety odstartovala mánie jménem Harry Potter, kterou do řad dětí, ale i dospělých vpustila britská spisovatelka J. K. Rowling. Romány zachycují dobrodružství mladého čaroděje, Harryho Pottera a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích. O knize se toho mnoho traduje. Prý tento námět Rowlingová ukradla, ale nikdo to nikdy neprokázal, a tak se matka samoživitelka stala jednou z nejbohatších žen Velké Británie.

sorcerers-stone

Nový prezident USA

Rok 2017 odstartuje zcela novou éru a to 20. ledna, kdy ve Washingtonu proběhne inaugurace nového amerického prezidenta. V Oválné pracovně vymění Baracka Obamu Donald Trump, který na podzim porazil ve volbách Hillary Clinton. Mnozí očekávají válku, mnozí věří v lepší budoucnost. Nezbývá nám všem, než jen čekat, co se stane a co skutečně rok 2017 přinese.

Donald Trump

Foto: Profimedia.cz; Telegraph.co.uk