Co dělají fashion designéři po odchodu ze svého postu?

/ Redakce

Ani na tom nejlepším pracovním postu nemůžete být věky. V módním světě to platí dvojnásob. Někteří designéři si místa neustále mění a střídají, někteří v módní branži nadobro skončí. Jak potom vypadá práce bývalých designérů?

Nejaktuálnějším příkladem je Hedi Sliman. Ten, který značku přejmenoval,  omladil, dodal jí punkovou esenci, zpopularizoval pánské skinny a především – propojil ji s hudbou a kulturou. To vše stihle během pouhých čtyř let. Až do loňského 1. dubna, kdy oficiálně z módního domu Saint Laurent odešel.

Jako jeden z mála se vydal jiným směrem. Rozhodl se pokračovat v jeho další z oblíbených činností – a to fotografování. Hedi se fotce věnoval už od svých 16 let. Při focení kampaní pro Saint Laurent si vedl svůj blog, kde představil několik ze svých uměleckých děl. V roce 2012 nafotil cover pro magazín Dazed & Confused a mnoho dalších. Teď se ale ukázalo, že se fotografii rozhodl věnovat naplno. Momentálně odhalil první sérii fotek s názvem „New York Diary“, kterou nafotil pro V Magazine.

1198253

Stejně jako Hedi Sliman se rozhodl i Helmut Lang. Opustil vlastní značku, aby se mohl  více věnovat umělecké dráze. Za zmínku stojí určitě i Martin Margiela. Neviditelný můž, kterého znal celý svět, ale až do nedávna skrýval svou tvář. Vše kolem něho bylo udržováno v naprosté anonymitě. Stejně tak, jako jeho značka Maison Martin Margiela, která se kromě dokonalých minimalistických modelů proslavila anonymitou. Zakryté tváře modelek, nebo štítky bez loga nesoucí pouze číselné označení 0-23. V roce 2009 ale MMM opustil.

A jak jinak, než v tajnosti. Otázkou je, jestli jeho „neviditelnost“ byla už od počátku záměrem pro klidný odchod.

ceae836eba91de428ea161a2835793a1