Co dělat, než definitivně odejdete z práce

/ Redakce

Už vás to v práci nebaví? Máte pocit, že jinde by vám bylo lépe? Než ale uděláte konečné rozhodnutí a ze zaměstnání odejdete, položte si několik důležitých otázek. Možná nakonec zůstanete tam, kde jste.

Než navždy ze zaměstnání odejdete, ujistěte se, že jste udělala všechno pro to, aby se vám v práci líbilo. Řekla jste, co vám vadí? Stěžujete si, že toho máte moc nebo naopak málo, jste neustále ve stresu, ale šéfovi jste nic neřekla? On třeba vůbec netuší, že vám něco vadí.

Toužíte po větším uznání, novém týmu možnostech vzdělávání nebo flexibilnější pracovní době? Sejděte se se svým nadřízeným a všechno s ním v klidu proberte. Řekněte mu jasně, co se vám nelíbí a proč. Stejně tak postupujte, pokud máte problém s některým z kolegů.

tumblr_inline_ms27njTz1Y1qz4rgp

Neberte rozhovor se šéfem jako souboj eg, ale jako přátelský dialog. Nebojte se říct mu, že byste chtěla víc peněz, ale řekněte to pokorně. Ne útočně, ale zase ne se strachem.

Pokud vám vaše práce nic nedává, nemusíte úplně radikálně změnit svůj život. Najděte si takové povolání, kterým s tím vaším stávajícím nějak souvisí nebo byste mohla díky němu v nové práci uspět.

716f027666c2a0fa4c59c9ef439635a3.jpg

Foto: Pinterest