-->

Co nám přinesl milánský týden módy?

/ Silva Arsenie

Další týden módy pokračuje. Tentokrát to bude tolik oblíbený Milán a spolu s ním i ta největší jména. Co všechno nám tentokrát představily módní domy?

Prada

Jedna z mála přehlídek, která se snažila vymanit politice. I přes svoji korektnost ale zabodovala a to na plné čáře. Kolekce Fall 17, která se nesla v duchu pozdních 60′ a začátku 70′ let, byla barevnější než kdy předtím. V hlavní roli s pštrosím peřím. Nechyběly ale ani manšetrové zvonáče, pleteniny, nylonové prádlo, kabáty z hadí kůže nebo super fluffy svetry z angorské vlny.

pradacover

Marni

Nový kreativní ředitel Francesco Risso sklidil při své debutové přehlídce hned několik komplimentů. Kolekce dostala ty správné italské prvky, které se mísily s psychedelickou atmosférou 70′ let. Identita Marni byla zachována, ale zároveň lehce stylizována do nové generace. Myslíme, že o Francescovi ještě  hodně uslyšíme.

oooo

Salvatore Feragamo

Fulvio Rigoni představil svou druhou kolekci pro Salvatore Feragamo, kterou nás naprosto ohromil. Fulvio ji popisuje jako dynamickou, smyslnou, luxusní a zároveň komfortní. My bychom ji doplnili ještě o jedno – a to dokonalá. Sofistikované roláky, dokonale padnoucí saka, kombinace šatů s cigaretovými kalhoty, nebo jemná škála barev s akcentními doplňky. Tohle se prostě povedlo. A hodně.

ppp

 

WWD