Co nového u H&M? Udržitelná kolekce, kterou si zamilujete

/ Redakce

Společnost H&M včera oznámila, že v dubnu uvede na trh udržitelnou kolekci oblečení Conscious Exlusive pro rok 2017. Tváří bude modelka a aktivistka Natalia Vodianova. Na co se můžeme těšit?

Udržitelná kolekce oděvního řetězce H&M se právě rozrůstá o novou kolekci Conscious Exclusive. Tu řetězec uvede 20. dubna 2017 a k dostání bude ve 160 obchodech po celém světě a online.

Kolekce Conscious Exclusive pro rok 2017 bude výjimečná v tom, že většina kousků je vyrobena z udržitelných materiálů. Mezi ně patří například patentované vlákno BIONIC® – polyester, který je vyroben z recyklovaných plastů, nalezených jako odpad na pobřeží, a přírodního hedvábí TENCEL®. Kolekce bude určená na speciální příležitosti.

original

“Při vytváření letošní Conscious Exlusive kolekce jsme mysleli nejen na to, jak jednotlivé kousky vypadají, ale i na to, jaké jsou na dotek, jak zní. Je to kolekce, která má potěšit všechny naše smysly a zároveň i touhu po tom, být co nejudržitelnější ve všem, co děláme,” říká hlavní designérka a kreativní ředitelka H&M, Pernilla Wohlfahrt.

khbjhbhb

Svěží jarní kolekce, která bude zároveň uvědomělá (conscious) bude obsahovat i kousky s potisky vytvořené z pivoňky a mimózy. Bude také obsahovat vůně a organické unisexové oleje a spoustu doplňků. Například náušnice z recyklovaného skla a plastu.

Tváří  je topmodelka a filantropka Natalia Vodianova. Ta je také zakladatelkou digitální charitativní platformy Elbi, která spojuje uživatele s globální sítí charit.

bkjbbjhj

Kolekce určená především na večer. Měla by být potěšením pro oko a zároveň i pro vašeho vnitřního ekologa. Krásné věci, které jsou zároveň dokonale vymyšlené a neškodí planetě, jsou přesně to, po čem právě teď toužíme. Uvidíme, jak si H&M s celou kolekcí poradí. Zapište si 20. dubna do kalendářů, ať vám tahle výjimečná kolekce neuteče.

1157_07

My už se nemůžeme dočkat. Více o kolekci můžete hledat na sociálních sítích  pod hashtagem #HMConsciousExclusive.

1157_09

Foto: Archiv firem