Co podniknete pro jeden pár bot?

/ Externí redaktor

Svět tzv. botomanek je záludný a pro okolí zcela nepochopitelný. Dnešní příběh je určen výhradně milovnicím bot, ale když se začtou i pánové, pochopí mnohé.

Boty se mohou snadno stát vášní i drogou zároveň. I když slíbíte, že tentokrát si nekoupíte ani jediný pár bot při pracovní cestě do zahraničí, kamarádky se přesto sází, zda zůstane jen u jednoho. A když slíbíte, že tentokrát to vydržíte, nikdo vám to už neuvěří. Postupně však z kvantity přesedláte na kvalitu a značku. Nesmí vám chybět ani jediná. Než se stihnete otočit, přepadne vás touha po „manolkách“ stejně rychle a nečekaně jako chřipka v letní sezoně. Nejdříve hledáte na internetu, ale pak zatoužíte prožít ten okamžik vzrušení při první zkoušce čísla 38,5 v originálním butiku samotného návrháře, který je téměř na dosah, a to v Londýně. Proč taky dělat věci jednoduše, když jdou dělat složitě. Abyste v tom nebyla sama, připravíte lest na partnera a navrhnete romantický víkend do Londýna.

I když to páni neradi přiznávají, málokdy takové nabídce odolají. Při procházce v centru Londýna nenápadně přesto neustále sledujete, kde ten vysněný butik vlastně je. Logicky očekáváte, že je v centru, kde taky jinde. Chyba lávky, ne každý světový obchod se snaží být na prestižní adrese. Manolo Blahnik je věrný svému ateliéru, kde i sám tvoří a bydlí. To však netušíte a začínáte propadat panice, jelikož je právě 17.00 a brány do vašeho snu se zavírají v 18.00. Jste zklamaná a smutná, čehož si ani váš partner nemůže nevšimnout. Aby se necítil, že za vše může on, jdete s pravdou ven. A pokud má váš partner pro vás pochopení, hledá okamžité řešení. První cesta vede do internetové kavárny zjistit si přesnou adresu. Poté skočíte téměř pod kola taxi, aby vás co nejrychleji na onu adresu odvezl. Překvapení pokračuje. Je až nevídané, kde taxikář své auto zastavil. Kolem dokola jsou jen typické řadové domy, kde běžně žijí Londýňané. Panika znovu přichází na scénu, tady to přeci být nemůže.

Zklamaný začíná být i manžel, protože ani on neuspěl a je mu jasné, že z celého výletu nebude nic. Taxikář zahlédne ve zpětném zrcátku zoufalé tváře a raději blok ještě jednou objede, co kdyby náhodou. Najednou zahlédnete malý nápis Manolo Blahnik. Jste tu a rychlostí Usaina Bolta vbíháte do obchodu, který rozhodně obchod ničím nepřipomíná. Na zemi jsou nádherné koberce a boty jsou různě položené po kobercích nebo na stojanech, nikde žádné police, žádné pulty, žádná nudná prodavačka. Je 15 minut do zavírací doby. Ihned se vás ujímá mladík, který připomíná více módního stylistu než prodavače. Během 15 minut prožijete něco podobné orgasmu. Pardon páni, ale prostě to tak je. Vaše noha se celkem 10x obuje do lodiček, kozaček, sandálků, které stvořily ruce výjimečného umělce. Během toho vás prodavač zavalí řadou informací o samotném Manolo Blahnik. Jako například, že preferuje zákaznice, které obdivují jeho umění a ne které mají jen peníze a chtějí to ukázat. Prodavač si všímá, že jste z Čech a je nadšen, jelikož Manolo se k českým kořenům očividně hrdě hlásí.

Dozvídáte se tedy více a více novinek. V domě, kde má svůj salón stále bydlí, i když většinu času tráví v zahraničí. Ke každému páru bot dostanete přednášku, co danému modelu předcházelo. Je tedy jasné, že po tomto úžasném zážitku neodoláte, a i když cena těchto bot je často závratná, jedny si odnést musíte, i když další měsíc budete chroupat jen mrkev. Zavírací doba se blíží a vy odcházíte s krabicí, dust bagem, originální účtenkou a papírovou taškou zpět do taxíku a váš partner i taxikář jsou možná šťastnější než vy sama. A tak všechno dobré, konec dobrý. A jaký adrenalinový zážitek bude následovat?

Co takhle Jimmy Choo? Škoda, že v tomto případě asi příliš adrenalinu nehrozí. Jimmy Choo už zamířil do Prahy, a tak kromě botičky od policie moc adrenalinu asi nezažijete, ale pocit blaha na vás v butiku jistě čeká.

7c1b271b4705a1f7f154e321109c2cd8Foto: Pinterest.com