Co se nosí v Dánsku?

/ Redakce

Módní týdny zdaleka neprobíhají pouze v oněch známých metropolích New Yorku, Londýně, Miláně, Paříži, ale i v Kyjevě, samozřejmě Praze, Berlíně, ale rovněž v dánském Copenhagenu.

Díky sociálním sítím a fotobankám můžeme nahlédnout do ulic světových měst nejen v době módních týdnů a získat tak inspiraci, jak to chodí jinde v otázkách stylu. Dánsko je země, kde panuje zima, jak ji známe z dřívějších dob, takže outfity jsou k tomuto období značně přizpůsobeny. Kožešiny hrají ústřední roli.

IMG_6016

Ani pro svetr nejdou dánské ženy daleko. Umí je nosit velmi stylově a rozhodně ne nudně.

On the streets of Copenhagen

Dámy ve vyšším věku se v hlavním městě Dánska nebojí obléknout široké kalhoty ostře růžového odstínu.

On the streets of Copenhagen

Co se módních doplňků týká, značka Gucci se těší mimořádně velké oblibě a logo GG najdete na každém rohu. Především poslední kolekce kabelek je navzdory své vysoké ceně očividně favoritkou. A upřímně se není čemu divit, je vskutku povedená.

IMG_6020

Ležérnost, pohodlí, kabáty s výraznými aplikacemi, botasky, kšiltovky, to vše je v Copenhagenu k vidění. A nejen to, ostatně další street style už pro vás sledujeme a to v New Yorku a do Milána posílám fotografa z vlastních řad, který vám již brzy přinese unikátní fotografie vypovídající o jedinečné atmosféře.

foto

Foto: Profimedia.cz; Instagram