Co spojuje a odlišuje kolekce Pre-Fall 2015

/ Redakce

Široké kalhoty s vysokým pasem, složité výšivky, ale také děrované sukně či monochromatické modely. Přesně takové prvky nastiňují ústřední body nejnovějších Pre-Fall kolekcí.

Pre-Fall kolekce stojí vždy někde na rozhraní. Jsou často velice skromné, o několika modelech, běžně bývají prezentovány v úzkém kruhu několika desítek pozvaných hostů a nejsou pro ně pořádány speciální módní přehlídky, na které jsme tradičně zvyklí na jaře a na podzim (s výjimkou značky Chanel či Dior, jež si nemohou nechat ujít bohatou doprovodnou přehlídku v okázalých prostorech).

Ani to ovšem neznamená, že by měly uniknout naší pozornosti, kterou jsme na ně během posledních několika dní zaměřili. Jak už to tak bývá, najdeme v nich společné prvky, ale také naprosté rozdílnosti, díky nimž nám jednotlivé značky a návrháři, kteří jsou jejich hlavním hnacím motorem, zůstanou ještě dlouho v paměti.

Začněme například hranatými taškami, jež nešlo přehlédnout během prezentace značky Phillip Lim, Alexander Wang či Bottega Veneta. Objevují se v různých barvách, ale charakterizuje je především kvalitní kůže a tvar kvádru.

Alexander Wang

Alexander Wang

Dalším společným prvkem jsou široké kalhoty, často v odlišných délkách. Nejčastěji jsme je viděli v kolekci Chloé či Emporio Armani, ve které dosáhly délky vysoko nad kotníky.

Emporio Armani

Emporio Armani

Jednotlivé kolekce jsou také protkány černobílými outfity a sytě červenými kousky. Fanoušci svůdné červené potěší kolekce Derek Lam, Elie Saab, Michael Kors i Prabal Gurung.

Elie Saab

Elie Saab

Nechci zapomenout zmínit také široké podpatky značek Escada a Fendi, volánky na sukních a topech Philip Lim a Jason Wu nebo monochromatické outfity, které byly nejvíce vystupňovány v kolekci McQueen, ve které je dokonale sladěn outfit i s psaníčkem.

McQ Alexander McQueen

McQ Alexander McQueen

Kolekce se ovšem také v mnohém liší, ať už se jedná o barvy, střihy, materiál či zvolené siluety. Nejvíce vyniká například potisk berušek na šatech Carolina Herrera, historický duch kolekce Chanel či záplava květů na róbě Elie Saab.

Chanel

Chanel

Nedá mi to a musím zmínit mřížkovanou sukni Elie Tahari či duhované punčochy Giorgio Armani, mezi veškerou obuví vynikají také mašličkami zdobené boty Michael Kors a lakované střevíčky Mulberry.

mulberry-08

Za absolutní průnik všech množin považuji poslední kolekci, na níž se ještě poměrně velkou měrou podílel zesnulý návrhář Oscar de la Renta.

Té nechybí ani mašličky na botech, volánky na oblečení, rudé kombinace či sedmiosminová délka širokých kalhot. Mistr nezapomněl ani na krajku či rozkvetlou zahradu tak, jak pro něj bylo vždy typické.

Oscar de la Renta

Oscar de la Renta

Foto: WWD