HDMI jako nejjednodušší řešení

Pravděpodobně nenajdete moderní televizi (a v podstatě ani televizi starou přibližně deset let), která by neměla HDMI konektor. A protože HDMI připojení přímo podporuje i drtivá většina notebooků, tabletů a mobilů, jedná se o nejuniverzálnější řešení vašeho problému.

Začneme nejjednodušší variantou, kterou je propojení notebooku a televize, kdy obě zařízení disponují HDMI konektorem. V takovém případě vám stačí pouze HDMI kabel, jehož jeden konec zapojíte do televize, další do notebooku. Pak už jen na televizi vyberete správný vstup a na počítači nastavíte buď zrcadlení, nebo rozšíření plochy o obrazovku televize.

Mnoho moderních telefonů a tabletů disponuje USB-C konektorem. Můžete si tak pořídit redukci z USB-C na HDMI a poté rovněž použít HDMI kabel. Nejnovější televize pak samy mají USB-C vstup, takže řešením může být USB-C kabel s podporou přenosu obrazu a zvuku.

Třetí variantou jsou telefony a tablety se specifickými konektory, kdy opět bude nejčastějším řešením redukce konektoru telefonu na HDMI.

Zrcadlení obrazu přes Chromecast nebo AirPlay

Skvělou variantou, jak přehrávat obsah z mobilního zařízení na televizi, je Chromecast či AirPlay. Začneme-li u AirPlay, budete potřebovat zařízení Apple TV, které připojíte před HDMI ke své televizi. Pak už jen stačí Apple TVpřipojit k domácí Wifi síti a ze všech svých Apple zařízení můžete velice snadno zrcadlit obrazovku na své televizi.

Chromecast je řešením od firmy Google. Z toho důvodu je mnohem univerzálnější a použít jej můžete jak s Androidem, tak s iPhony, iPady (v aplikacích, které Chromecast podporují) nebo s počítačem Windows, na kterém je nainstalován prohlížeč Chrome. Na straně televize může protokol buď podporovat její operační systém, nebo lze dokoupit zařízení podporující Chromecast, které zapojíte do televize přes HDMI. Pro správnou funkčnost bude i v tomto případě nezbytné připojení obou zařízení na stejnou Wifi síť.

Streamování v domácí síti (pro pokročilé)

Zkušení uživatelé si mohou ve svém počítači s Windows nastavit přehrávání na chytré televizi přes domácí síť. Na internetu najdete návody, jak vše správně nastavit. Musíte si ale zjistit, zda vaše televize tuto možnost podporuje. Poté opět platí, že všechna zařízení musí být připojena ke stejné wifi síti. Přehrávání videí na televizi z počítačeby pak mělo fungovat bez nutnosti jakékoli „multimediální krabičky“, která by fungovala jako prostředník.

Foto: Pexels