Coccinelle – styl je synonymem elegance a střídmosti

/ Redakce

Značka Coccinelle se zrodila v roce 1978 v Parmě v Itálii. V začátcích její zakladatelé nepředpokládali, že značka se bude těšit takovému úspěchu. Snažili se pracovat na maximum a na výsledky nemuseli dlouho čekat. Díky jedinečnému stylu, kvalitě, využívání nepříliš klasických materiálů a praktičnosti se značka Coccinelle proslavila nejen po celé Itálii. Díky velké píli a odhodlanosti se Coccinelle rozrostla v jednu z nejúspěšnějších společností na trhu v oblasti kožených módních doplňků.

Značka Coccinelle zaručuje svým zákazníkům spojení kvality nejvyšší úrovně s přijatelnou cenou. Výrobky této značky jsou především určeny ženám, které sledují módní trendy, ale zároveň si chtějí ponechat určitou střídmost a ohlížejí se i na praktičnost. Avšak i přesto, že výrobky jsou velice elegantní a v klasickém stylu, rozhodně nejsou nudné. Barevná škála je nesmírně pestrá. Návrháři používají jak nesmrtelné kombinace klasických barev, tak i výrazné a pestré barvy. Především se zaměřují na rozmanité tvary a provedení detailů. Využívají kovové ozdoby nebo zdobená držadla.

Po velkém úspěchu a zájmu o kabelky značky Coccinelle, se firma rozhodla expandovat i do dalšího sortimentu a začala vyrábět i peněženky, boty, pásky, diáře, šály, šátky, klobouky, hodinky a bižuterii. Od roku 2004 se vložila i do světa módy a zaměřila se na oblečení vyráběné převážně z kůže a kašmíru. Hlavním materiálem i nadále zůstala přírodní a neošetřená kůže, na jejíž kvalitu a následovné zpracování se klade značný důraz.

Název Coccinelle v sobě schovává kreativitu a určitou hravost, která je pro značku i typická. Ani Coccinelle nezapomíná na charitativní činnost. Speciálně pro charitativní účely byla vyrobena kabelka, kterou si zájemci mohli zakoupit za dostupnou cenu 150 dolarů a celá utržená částka byla darována nadaci „Casa per Piccoli Angeli“ (Domov pro malé andílky), haitskou nadaci pro děti s problémy.

 

Foto: coccinelle.it, beinstyle.cz