Codage: Personalizovaná péče o pleť, jejíž výsledky snadno změříte

/ Lenka Komrsková

Snad cokoliv vytvořené na míru je vždy lepší než předpřipravený kompromis, jenž má vyhovovat většině. O to víc to platí v beauty sféře, v níž je tak těžké najít produkty, které přesně sednou vašemu typu pleti. Co s tím?

Buďte nekompromisní

Najít sérum, které by dokonale vyhovovalo potřebám vaší pleti je téměř nemožné. Konkrétní produkt může být ve všech ohledech ideální, jen má třeba právě pro vaši pleť příliš vysoké SPF. Nebo ideálně hydratuje a vyhlazuje pokožku, ale neřeší konkrétní problém s mastící se T-zónou. Je to podobné jako s konfekcí, i kosmetika je navržena tak, aby vyhovovala většině uživatelů. Řešení v případě, že už nechcete dělat kompromisy, nabízí nově  v Praze francouzská značka Codage, kterou pro český trh objevil nový concept store parfumerie FannBeauty Atelier. Codage se významně obrací ke kořenům kosmetiky, tedy k faramacii a z vědeckého přístupu ke kráse vznikla příprava sér na míru.  

Personalizujte a přesvědčte se

Samotnému sestavení séra v pařížských laboratořích značky předchází dvoufázová analýza v Beauty Atelieru. První fáze sestává z otázek, které pomohou vystihnout nároky vaší pleti i ve spojitosti s životním stylem. Zohledňuje se tady tedy třeba to, jestli kouříte nebo jak často cestujete. Druhá fáze už je čistě exaktní, pomocí přístroje se měří míra hydratace pleti, její elasticita, hloubka vrásek a zkoumá se i struktura pokožky. Výsledky analýzy jsou následně zaslány do pařížských laboratoří Codage, kde experti sérum sestaví a finální produkt je doručen během dvou týdnů přímo do Beauty Atelieru v Praze a to ve stejném balení jako klasická séra značky – třicetimililitrovém flakonu z matného skla s pipetou. Takové množství vydrží zhruba na šest týdnů intenzivního používání a pokud si budete chtít ověřit účinnost séra, stačí se prostě objednat do Beauty Atelieru na následnou analýzu pleti, která jasně prokáže, jak skvěle vaše pokožka reaguje na personalizovanou péči.