Contours: Třicet minut třikrát týdně – a jste v kondici

/ Redakce

Pokud nemáte moc času a váš den je rozpánovaný na minuty, zkuste si zacvičit v Contours – fitness studiích, které jsou určeny jen pro ženy.

Celý koncept Contours začal v USA u Darena Cartera. Ten vlastnil obyčejné fitness a vždy, když si jeho maminka chtěla spolu se svými kamarádkami zacvičit, žádala ho o klíče ráno nebo večer, aby mohly cvičit samy v soukromí bez mužů. Tak vznikla myšlenka na fitness jen pro ženy – Contours Express.

Za 9 let své existence se stala společnost opravdovým leaderem ve fitness pro ženy. Aktuálně působí ve 27 zemích kde je otevřeno přes 800 velmi úspěšných fitness center, které fungují na propojeném principu. Když vlastníte permanentku, můžete pak cvičit kdekoliv na světě.

Celé cvičení funguje na principu kruhového treninku a může trvat jen 30 minut včetně zahřátí a střečinku. Cvičit však můžete jak dlouho chcete a přijít můžete kdykoli bez plánování a objednávání. V první hodině vám trenérka ukáže a vysvětlí jak funguje princip cvičení a strojů, které jsou vyvinuty speciálně pro ženy. Při nižším počtu opakování je pak díky nim možné dosáhnout lepších a rychlejších výsledků. Stroje Contours mají na rozdíl od hydraulických strojů jak pozitivní tak negativní rezistenci. Posilujete tak jak při pohybu nahoru i dolů a tím nejen, že maximalizujete výsledek ze cvičení, ale máte jistotu, že každá minuta cvičení je využita na 100%. Využít můžete navíc i různé cvičící pomůcky a pro členky jsou připraveny také tématické lekce.

Momentálně mají studia také akci, při které dostanete týden cvičení zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Můžete si tak osobně vše vyzkoušet a zjistit, že třicet minut třikrát týdně pro sebe určitě najdete. Prostředí studií je laděno do příjemně fialové barvy a u každého stroje či plošinky máte navíc vše podrobně vystvětleno a nafoceno, což je velmi příjemný bonus, který vám pomůže se lépe zorientovat.

Studia Contours najdete v mnoha českých, ale i slovenských městech, všechny informace najdete na jejich webu.

Foto: Archiv