Cool outfity: Jak nenosit to, co všichni ostatní

/ Redakce

Když se oblékáte, máte pocit, že jste originální a cool, ale pokaždé se vám stane, že v podobném outfitu potkáte na ulici dalších deset lidí? Víme jak na to, abyste byla naprosto jedninečná.

Každý z nás se v oblékání přizpůsobuje tomu, co vidí kolem sebe. Jak v práci, tak ve škole nebo v rodině.  Lidé okolo nás ovlivňují náš styl. To platí i o lidech z internetu.

Máme tendenci kopírovat to, co vidíme na Instagramu, v časopisech a na streetstylových foktách. Je opravdu těžké rozlišit, co se nám oravdu líbí, a co se nám líbí jen proto, že to vidíme na jiných.

Jak se tedy vymanit z tohohle kola a poslouchat vlastní instinkt? Máme pro vás rady, jak nenosit to, co všichni ostatní.

1) Hledejte inspiraci jinde

Ideálně přímo u zdroje. Přehlídky, filmy, knihy, fotografie, historie. Cokoli vás může inspirovat, stačí mít oči otevřené. Zkuste si ve všem najít to, co se vám líbí. Nenoste tedy přesně ten stejný outfit, jaký nosila Annie Hall, vezměte si například její velké volné kalhoty s páskem a zbytek si dostylujete podle sebe. Dejte dohromady to, co už máte v šatníku a zkoušejte je navzájem různě kombinovat. Hlavně nejeďte podle „receptu“, který jste někde viděli. Řiďte se svým pocitem a influencery úplně vyžeňte z hlavy.

chiarannn

2) Co se vám skutečně líbí?

Pokuste zkrátka skutečně identifikovat to, co se vám líbí. Něco vás táhne k modré barvě? Jděte do ní a rozhodně se nenechte ovlivňovat tím, co vidíte na sociálnách sítích. To, že všichni nosí béžovou nebo šedou, by nemělo mít na váš výběr vliv. Nakonec, oblečení má sloužit vám a ne naopak. Pokud v něčem nevypadáte dobře, nenoste to. Pokud se vám něco stoprocentně nelíbí, neztrácejte čas ani peníze.

fashon

3) Experimentujte podle sebe

Milujete košile? Pak se jich nevzdávejte, jen je doplňte o něco, co je zrovna trendy. Držte se prostě toho, co je vám nejbližší a doplňujte to o věci, které vás zaujmou právě teď. Pracujte s tím, co už máte doma a v čem se cítíte nejlépe. Pokud máte pocit, že to funguje, na všechny blogery světa zapomeňte, našla jste svůj originální outfit.

melandra

4) Nekupujte hned

Vaše oblíbená blogerka má stříbrné kotníčkové boty a vy je prostě milujete na první pohled? Pak chvíli počkejte, nechte si všechno uležet v hlavě a dobře to naplánujte. V takových situacích dobře zvažte, kolikrát si daný kousek skutečně vezmete. Můžete je nosit každý den? A také jestli se vám hodí do šatníku. Pokud ne, nekupujte je. Počkejte třeba další měsíc a pokud po nich budete stále toužit, jděte do nich.

boots

5) Mají to všichni

Pak buďte rebel a schválně si to nekupujte! Tohle je asi to nejlepší pravidlo, je nám jasné, že po tom bomberu prostě strašně moc toužíte, pokud ho ale vidíte u každého, nechte si zajít chuť. To, že tento „trendy“ kousek nebudete vlastnit, neznamená, že nemáte styl. Naopak, tím, že sáhnete po nějakém originálnějším kousku ukážete, že máte vlastní hlavu.

svetr

Foto: Pinterest