Cynthia Rowley a její oáza na Manhattanu

/ Redakce

Z pařížské ulice Champ de Mars, kde žije jeden z velikánů současného módního průmyslu Marc Jacobs, jehož útulný byt jsme si představili před týdnem, se zase přesuneme na jiný kontinent. Tentokrát jím bude Severní Amerika, konkrétně West Village v New York City.

Ženské, originální a půvabné stejně tak, jako její návrhy. Přesně tak by se dalo charakterizovat bydlení uznávané americké návrhářky Cynthie Rowley. Na Sedmou Avenue na Manhattanu se z rodného Chicaga přestěhovala již na začátku osmdesátých let a v podstatě zde zůstala dodnes, pouze změnila adresu o několik čísel.

Cynthia obývá dům ve West Village na Manhattanu z roku 1845 společně se svým manželem Billem Powersem a dvě dcerami Kit a Gigi. Přesto, že se dům nachází na této lukrativní adrese, jeho interiér je naprosto odlišný, než byste prvoplánově čekali. Po jeho bližším prozkoumání si totiž budete nejspíš připadat jako někde na řecké pevnině, místo moře ovšem nabízí „pouze“ velkou zahradu s dlouhým bazénem.

Pro celý dům jsou typické kontrasty starodávných a moderních předmětů, přírodní materiály se zde setkávají s nejnovějšími technickými výstřelky. Podívejte se třeba na éterickou jídelnu, která vypadá jako vytržená z pohádky, zdobí ji tapety stromů, které Cynthia sama navrhla. Budete ji určitě zbožňovat.

Obývací pokoj je rájem obrazů, návrhářčiny kresby najdete těsně nad římsou, stejně jako zebrovaný koberec, který celý interiér krásně dolaďuje. Nesmí chybět mnoho let staré, ovšem stále funkční piano a skleněný lustr.

Velké polštáře, barevné hortenzie ve skleněných vázách, zdobené závěsy nebo roztomilý dětský pokojík, na jehož realizaci se Cynthia samozřejmě podílela a mnoho věcí dokonce vyráběla naprosto sama, vytváří ideální atmosféru, která vás opustí, jen pokud vyjdete ze vstupních dveří.

Třešničkou na dortu je ovšem prostorná zahrada se stromy a tújemi, relaxační zónou a hlavně s dlouhým bazénem. Ideální místo pro uspořádání newyorského večírku s řeckým nádechem.

Foto: Pinterest.com