Michaela Hošková, šéfredaktorka

Asi málokoho překvapím svým výběrem. Co se módy týká, zůstávám hodně konzervativní. Sázím na eleganci, minimalismus a jednobarevnost. Není divu, že mě zcela nadchl overal od Petry Balvínové. Tento mě navíc dostal svou barvou a rukávy, které jsou pro jarní dny zcela ideální a navíc zakryjí mou nepříjemnou jizvu na rameni. Kateřina Geislerová rozhodně patří mezi mé favoritky a ani letošní kolekce nezklamala. Outfit, který předvedla modelka a ředitelka nadace Pink Bubble Martina Šmuková, mě prostě dostal a to celý od hlavy až k patě. Přehlídka Jakuba Polanky je vždy zážitkem a sukně, kterou vynesla na molo herečka Jana Plodková oslnila jistě nejen mě.

Kateřina Geislerová, Tiqe, Jakubb Polanka S/S17

Kateřina Geislerová, Tiqe, Jakubb Polanka S/S17

Tereza Spilková, módní redaktorka

Tereza poctivě “odseděla” každou přehlídku a s nadšením vám ihned po skončení předávala své dojmy. Bedlivě sledovala každý krok modelek i modelů a úsměvné tváře návrhářů, kteří na závěr přehlídky často stydlivě mávali tleskajícímu publiku. Tereze utkvěl v paměti stejný model jako mně, ten od Kateřiny Geislerové. Je skvělé vědět, že vaše redaktorky mají vytříbený vkus:-). Rozhodně k věku Terezy patří i odvážnější modely, a proto není divu, že se jí zalíbil i model od Martiny Špetlové. Tereza je zároveň romantická duše, takže trocha krajky z repertoáru Zuzky Kubíčkové by jí jistě slušel.

Martina Špetlová, Kateřina Geislerová, Zuzana Kubíčková S/S17

Martina Špetlová, Kateřina Geislerová, ODIVI S/S17

Anna Basiková, lifestyle redaktorka

I když Anička o módě píše jen zřídka, díky nám kolegyním o ní musí jednoduše přemýšlet nebo minimálně respektovat, jinak by to s námi nevydržela. Tak i ona zapátrala v kolekcích českých návrhářů pro příští sezonu a vybrala modely jejímu stylu nejbližší. Podle toho, jak Aničku znám, nepřekvapil mě její výběr modelu z kolekce ODIVI. Červené šaty od Petry Balvínové mě sice trochu překvapily, ale Anně by rozhodně slušely. Bílé šaty s bundičkou od Pietro Filipi jsou skvělým výběrem pro pohodové víkendové výlety k načerpání inspirace pro vztahová témata.

ODIVI, Pietro Filipi, Tiqe S/S17

ODIVI, Pietro Filipi, Tiqe S/S17

Silva Arsenie, módní redaktorka

Silva si letošní ročník MBPFW nechala ujít. Ale všechny jsme to pochopily a tiše jsme i záviděly. Silva vyrazila na jih Francie a čerpala tam nejen dovolenou, ale i novou inspiraci pro další práci. Umíte si představit lepší místo? Nicméně po svém návratu ihned vše dohnala a kolekcemi návrhářů se detailně prodrápala. Sako od Jakuba Polanky, by bylo prvním not all black kouskem v Silvině šatníku. Černá však k Silvě patří, a tak nás nepřekvapuje, že v jejím hledáčku se uchytily šaty ODIVI s kapsami, které Silva vidí jako velice praktické, když ráda nosí malé kabelky. Do tropického počasí, které vládne i letošnímu podzimu by jednoznačně zvolila šaty od Lukáše Macháčka a jistě by trefila do černého.

Jakub Polanka, Lukáš Macháček, ODIVI S/S17

Jakub Polanka, Lukáš Macháček, ODIVI S/S17

Foto: MBPFW