Pobyt v ateliéru této přední české designérky je vždy příjemným zážitkem. Vždy tam vládne uklidňující a příjemná atmosféra, a to navzdory krutým mrazům za okny. Zuzana Kubíčková vás vždy osobně provede a představí každý detail své kolekce.

DSC_4286

Kolekce SINLESS Zuzany Kubíčkové balancuje na hraně mezi cudností a smyslností. Očekávání něčeho nového, nevšedního nebo příprava na významný den, to jsou stavy mysli, které se odrážejí v jarní kolekci Zuzany Kubíčkové. Barevná paleta nabízí odstíny slonové kosti, béžové, pískové a černé s perleťovou povrchovou úpravou je osvěžena žíhanými potisky.

DSC_4199

 

Designérka vždy sází na detail. Zuzana až vášnivě rozvíjí své oblíbené ruční techniky zpracování materiálu jako je žabičkování, řasení či proplétání pruhů látky. Prvky zdobné plní na některých kusech oděvu i roli funkční. Například broušené skleněné korálky, kterými jsou pošité rukávy topů a sukně, jsou na topu ze tkaných stuh použité jako spojovací prvek. Proplétání odkazuje na historické kostýmy nebo dokonce inspiraci architekturou, jako je tomu u kabátku z pruhů lnu s kovovým vzhledem, který evokuje mříž.

DSC_4217

Siluety kolekce jsou štíhlé, kopírují linie těla nebo jeho části, zatímco zbytek oděvu kontrastuje velkorysou objemností. Většina oděvů je střižena tak, že z velké části zahaluje tělo, ale transparentnost materiálů dává tušit křivky a dovoluje rafinované vrstvení při zachování vzdušné lehkosti. Při nošení je tedy nutné dbát o svou figuru.

DSC_4332

Designérka v kombinaci s použitými materiály, kterými jsou hedvábná krajka, len a tyl, vytváří něžnou kolekci, v níž hravě balancuje inspirace dívčí netknutostí s erotickou smyslností téměř zapomenutých prvků spodního prádla. „Není známo, zda si je nositelka vědoma jisté provokativnosti; její nezkušenost je možná vysvětlením této volby,” říká Zuzana Kubíčková.

DSC_4206

 

Výrazným motivem kolekce jsou rovněž prvky spodního prádla použité však jako vnější oděv. Klíčové jsou korzety a waspie stahující pas, které jsou volně inspirované módou 16. století. V kolekci se také objevují krajková a hedvábná body s kosticemi, zavazování rukávů po celé délce či límečky z hedvábné krajky připomínající podvazky punčoch. Kolekci doplňuje i samotné spodní prádlo. Podprsenka, několik variant kalhotek, košilka a pyžámko z hedvábného saténu nebo hedvábné krajky se drží barevnosti slonové kosti a béžové.

DSC_4210

„Radost z oblékání a zdobení je ušlechtilý rituál, který by se z našich životů neměl vytratit. Jarní kolekce proto rozvíjí mou oblibu nápaditě a poctivě zpracovaných oděvů. Samotný proces zdobení oděvu je pro mě relaxační, téměř meditační záležitostí,” dodává ke své nejnovější kolekci Zuzana Kubíčková. Celou kolekce z MBPFW najdete ZDE.

DSC_4287

Foto: Archiv návrhářky