Jaro v butiku Tiqe Petry Balvínové

/ Redakce

Přední česká designérka Petra Balvínová představuje svou aktuální kolekci i podobu toho, jak ona vidí letošní jaro, klidné a uvolněné.

Modely odstínů bílé a béžové, které jsme již měli možnost obdivovat na prestižním pražském týdnu módy MBPFW, návrhářka doplnila o pastelové barvy, které s sebou přinášejí náladu kvapem se blížících slunečných dnů – malinová, fuchsiová a šeříková. Pro milovnice zemitých a tmavých odstínů pak návrhářka na přání a na míru šije modely v černých a khaki barvách. Úplnou novinkou v kolekci jsou minimalistické mikiny z neoprenu, na prsou ozvláštněné řasenou aplikací.

TIQE_lookbookss176
Celá kolekce vyzařuje rovnováhu, klid a uvolněnost. V čistých liniích s volnými střihy z příjemné viskózy, jemného hedvábí či bavlněného batistu nechybí propracované detaily jako jsou patky nebo prostřihy na předních i zadních dílech kalhot a na horní části průramků sak a halenek. Kalhoty jsou vyvedeny ve dvou délkách, delší přední a zkrácená zadní, doplněné o lampasy z eko kůže dodávající jednoduché eleganci sportovní nádech.

TIQE_lookbookss178

Něžnost v podobě jemných přechodů šifonu umocňují volánky. Jejich záplava přitahuje pozornost na dlouhých i krátkých šatech, kde splývajíce přes záda evokuje andělská křídla. Volánky se objevují také na bocích sukní ve variantě kratší ke kolenům či dlouhé ke kotníkům. Jejich vysoký rozparek na předním dílu rafinovaně odhaluje krátké šortky vespod. V kolekci nechybí návrhářčina oblíbená síťovina a dlouhé kalhotové overaly.

TIQE_lookbookss172

 

TIQE_lookbookss179

Foto: Marek Musil