O instalacích v Superstudiích jsme vás již informovali. Celá redakce si procházku světem designu moc užila a pár kousků přidala do vánočního seznamu. Nechyběly jsme ani na módních přehlídkách, kterým náležely pátek a sobota.

Pátek patřil kostel Sv. Šimona a Judy v Dušní ulici českým módním hvězdám. Módní svátek odstartovala respektovaná návrhářka Hana Zárubová, která představila publiku kolekci s názvem iFORM. Unikátním kouskem této kolekce byla bezesporu bunda, kterou lze nosit hned na několik způsobů a dokonce ji zabalit jako spacák a vyrazit s ní třeba do hor. Nečekaným překvapením byla i zářivě modrá barva. Hana je známá svou zdrženlivostí, co se barev týče. Zkrátka si Hana poctivě vzala za své letošní téma Designbloku a pohrála si nejen s geometrickými tvary, látkou, ale i barvami.

Hana Zárubová (iFORM)

Hana Zárubová (iFORM)

Po Haně Zárubové vstoupila na pomyslnou stage letošní držitelka titulu Módní designér roku a ceny Czech Grand Design Monika Drápalová, jejíž červené šaty oblékla Aňa Geislerová pro letošní vizuál. Její kolekce All is not lost je inspirována dětstvím. Své kousky Monika postavila na hře a improvizaci, přesně jak udává téma letošního ročníku Designbloku, kterým je Dětství, pro něhož typické je právě bezprostřední hraní. Tato úspěšná návrhářka si tvorbu této kolekce jistě užila. Její šaty připomínaly spíše avantgardní obrazy, kterým chybí jasné motivy a tím se stávají více zajímavé. Každý si pod barevnými čarami může představit cokoli a o tom hra přeci je.

Monika Drápalová (All is not lost)

Monika Drápalová (All is not lost)

Závěr pátečního programu patřila stále stoupajícímu designérovi Pavlu Brejchovi, který do posledního místečka zaplněnému kostelu nabídl kolekci pro příští sezonu jaro/léto 2015.

Pavel Brejcha S/S 2015

Pavel Brejcha S/S 2015

Sobotní program představil výběr nejlepších evropských módních diplomantů ve speciální sekci Designblok Diploma Selection. Svou tvorbu prezentovalo hned jedenáct mladých návrhářů z ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM. Večer náležel třinácti studentům evropských zemí, z nichž nás nejvíce nadchla kolekce Dafne Stoilkove.

FRH_9487

Dafne Stoilkova

Tři české módní události letošního ročníku jsou za námi. Která byla úspěšná a která ještě více záleží na vás na lidech. Kritizovat a chválit můžeme donekonečna, ale zda se modely prezentované na letošních módních týdnech objeví v ulicích českých měst, ukáže až čas. Jisté je jedno, boj o prvenství prestiž a uznání bude jistě probíhat i za rok.

Foto: Hermina.cz