Tento úvod naznačuje, že se staneme svědky vskutku výjimečné řady. Barevné tóny, většinou zimní studené, vytvářejí zajímavé kombinace. Paletu barev tvoří modrá, fialová, ledově růžová a modrozelená. Rafinované střihy upozorňují na přednosti ženské siluety. Lehoučký satén dodává šatům éteričnost.

Jiřina Tauchmanová si velice pohrála s asymetrií a řasením, a tím tak šatům dodala patřičnou noblesu a vznešenost. Na jednotlivých modelech vždy najdeme určitý výrazný detail v podobě péřových květin, flitrů a broušených kamenů.

Během dlouholetého přátelství Renata Olšová pomohla Jiřině Tauchmanové nejen v duchovním rozvoji, ale především ji inspirovala v její tvorbě. „Šiji šaty nejen na tělo, ale také na duši. Když jsem poprvé uviděla nové obrazy Renaty Olšové malované technikou automatické kresby horkým voskem, byla jsem přesvědčena, že nová kolekce večerních šatů bude právě na motivy těchto obrazů,“ říká o své tvorbě sama návrhářka.

Přichází doba plesů a slavnostních událostí. Hledáte stále inspiraci? Zkuste se ponořit do světa fantazie a jistě přestanete hledat.