Již dnes, 6. června, jsem na cestě do Vídně, kde bude mít přehlídku česká studentka Karolína Juříková. V současnosti je totiž na stáži v ateliéru experimentátora Bernharda Willhelma, a podle toho, co jsem zatím viděla na fotkách, se dost těším na jednotlivé kousky i celkovou zběsilou energii, která se vyvalí na molo rakouské uměleckoprůmyslové univerzity.

Zatímco budu v pátek na cestě do Budapešti, kde se konají Central European Fashion Days, moje kolegyně Monika Kolářová pro vás zaznamená průběh MóDění v Brně. Pozorně bude sledovat novou kolekci tria La Formela, práci PBL Prague, zAhradu Petry Ptáčkové a samozřejmě všech dalších, aby ti, kteří MóDění nemohou navštívit, nepřišli vůbec o nic.

Od sobotního rána už se prostřednictvím mých očí Iconiq upne na dění v Budapešti, kde se budou v rámci Central European Fashion Days prezentovat návrháři z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky. Součástí je velmi zajímavá konference, kde se bude diskutovat o středoevropském trhu, doprovodná výstava, řada pop-up shopů a samozřejmě také přehlídky. Z Česka se do Maďarska vydává například Zuzana Kubíčková, Sistersconspiracy nebo Hana Zárubová. Vše, co se bude v Budapešti dít, budeme přenášet ihned, jak to bude technicky možné.

Po cestování mezi hlavními městy střední Evropy si chvíli odpočineme, ale už 13. června vyrazíme opět za hranice Prahy, tentokrát do Zlína, kde se momentálně připravuje přehlídka absolventů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Škola, která je často opomíjena, protože v popředí stále zůstávají ateliéry pražské VŠUP, určitě nabídne minimálně stejně kvalitní tvorbu. A vzhledem k tomu, že jsme vždy rádi u zrodu nových návrhářských hvězd, nemůžeme si nechat přehlídku ujít.

Jak vidíte, čeká nás toho v následujících dnech opravdu hodně. Sledujte Iconiq a buďte tak s námi u všeho podstatného!

Foto: Central European Fashion Days