Česká topmodelka Petra Němcová postavila 100. školu

/ Redakce

Koncem roku 2014 nezisková nadace Happy Hearts Fund Petry Němcové na ostrově Haiti dokončila výstavbu již 100. školy, která bude slavnostně otevřena v září tohoto roku.

Tato škola byla postavena i díky české solidaritě. Na její vybudování byly využity finanční prostředky, které supermodelka Petra Němcová pro svou nadaci získala prostřednictvím dražby na již 3. ročníku charitativní Gala večeře, která se uskutečnila v polovině září loňského roku v rámci Unique Fashion Week.

obrázek 5

„V dražbě, kterou jsme zrealizovali v rámci Gala večeře v průběhu Unique Fashion Week se nám podařilo vybrat 1 232 009 Kč. Tato částka byla následně zdvojnásobena tichým dárcem, a my jsme tak měli na vybudování nové, v pořadí již 100. školy k dispozici celkem 2,464,018 Kč. Kromě této částky jsme navíc získali dalších 530 000 Kč, které putovaly na konto nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL,“ uvádí Petra Němcová. „Jsem nesmírně šťastná, že se mezi námi stále najdou lidé, kteří na pomoc druhým neváhají vynaložit nemalé finanční sumy. Ráda bych vyjádřila velký dík všem našim štědrým dárcům a také magazínu Forbes, který celou akci zaštítil bez nároku na honorář jako hlavní mediální partner,“ dodává Petra.

obrázek 2

Unique Fashion Week, který v Praze ve spolupráci s předními módními návrháři každoročně organizují jeho zakladatelky Barbora Bergová a Karolína Bosáková, se uskuteční i letos, a to v týdnu od 21. do 27. září 2015. Jeho program bude jako vždy velmi atraktivní. Nově se v jeho průběhu bude konat tradiční projekt s názvem Prague Fashion Night, jehož termín je předběžně stanoven na 23. září 2015. V pátek 25. září se v opětovné spolupráci s magazínem Forbes uskuteční další ročník charitativní Gala večeře.

Obrázek_1

„Jsme vděčné, že máme podporu a díky ní můžeme společně prostřednictvím našich módních projektů pomáhat. Pro letošní rok jsme se rozhodly projekt Prague Fashion Night posunout dál a věnovat 10% z celkového výtěžku PFN na vybavení školy na Haiti. Věříme, že i projekt Prague Fashion Night si díky svému charitativnímu záměru zaslouží být “Unique”,“ říkají společně všechny tři organizátorky tohoto úspěšného projektu Petra Němcová, Karolína Bosáková a Barbora Bergová.

Obrázek
Foto: Unique Fashion Week