MBPFW: Nová soutěž dávající příležitost mladým talentům

/ Redakce

Soutěž Mercedes-Benz Talent 2015 zná své finalisty. O titul nejtalentovanějšího studenta oděvního designu se utká pět kandidátů.

Mercedes-Benz Talent 2015, nová soutěž Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která vyvrcholí během gala večeře zahajující maraton módních přehlídek, má pět finalistů. Z klauzurních a závěrečných prací na všech vysokých školách je vybrali patroni soutěže Liběna Rochová a Pavel Ivančic, kteří se na dva měsíce stanou pomyslnými mentory studentů. Kateřina Plamitzerová, Filip Jakab, Tereza Vančurová, Kristína Fečková a Mia Jadrná totiž přes prázdniny vytvoří každý jeden model, s nímž budou bojovat o titul nejtalentovanějšího návrháře.

Filip Jakab

Filip Jakab

Kateřina Plamitzerová z Ateliéru designu oděvu a obuvi, Filip Jakab z Ateliéru módní tvorby, oboje na UMPRUM, Tereza Vančurová z Technické univerzity v Liberci, Kristína Fečková z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a nakonec Mia Jadrná z Plzně. To jsou finalisté soutěže Mercedes-Benz Talent 2015, kterou vyhlásil Mercedes-Benz Prague Fashion Week S/S16. Během následujících měsíců budou tvořit každý jeden model na libovolné téma ze zadaných materiálů.

Kateřina Plamitzerová

Kateřina Plamitzerová

„Již léta podporuji mladé talenty, ať to bylo 9 let letních workshopů na Farmě Bolka Polívky, nebo založení Studia LR, kde jsme 5 let mapovali a každý měsíc představovali mladé talenty nejen z oděvní sekce. Také v mé profesi pedagoga na UMPRUM se snažím rozvíjet mladé osobnosti a představovat je světu. Je proto samozřejmé, že jsem přijala nabídku spolupracovat s talenty v této soutěži – je to logické vyústění mé cesty,“ říká ke své roli osobnost českého návrhářství Liběna Rochová, která vedla již loňský workshop RED CUT by Aukro v rámci MBPFW 2014.

Kristína Fecková

Kristína Fecková

„Jsem hrdý na to, že se mohu angažovat v rámci prestižní soutěže MB Talent, jež se stává nedílnou součástí pražského fashion weeku a bude mapovat výjimečný talent a kreativitu mezi mladými módními tvůrci na české scéně. Jedná se o unikátní projekt podpory začínajících návrhářů, který jim umožní představit svou práci širšímu publiku a získat cenné zkušenosti pro start vlastní kariéry. Všem účastníkům přeji odvahu mít nápady, chuť do práce a oddanost věci,“ dodává Pavel Ivančic, druhý patron soutěže.

Mia Jadrná

Mia Jadrná

„Soutěž mladých návrhářů Mercedes-Benz Talent je součástí Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Naše aktivita v této soutěži tedy vychází z jednoho z našich cílů, kterým je podpora lokální kreativity a mladých talentů,“ komentuje zapojení stuttgartské automobilky ředitel Mercedes-Benz Česká republika Ronald Ballhaus.

Tereza Vančurová

Tereza Vančurová

Foto: MBPFW