Zatím je před námi teprve léto, ale myšlenkami musíme občas odbíhat k podzimu, kdy se bude od 18. do 22. září v Praze konat nejvýznamnější akce sezóny – Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. Organizátoři přišli před pár týdny se skvělou zprávou o podepsání tříleté smlouvy právě s Mercedes-Benz, a Prague Fashion Weekend se tak zařadil do rodiny fashion weeků, které své ikonické bílé stany staví například v Berlíně, New Yorku či Madridu.

U Pařížské budou stát dva bílé stany

Věděli jsme také, že se Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend přemístí z loňské lokality Hradčanského náměstí do okolí Pařížské ulice. Novinkou je ale to, že letos budou postaveny stany dokonce dva. První bude sloužit jako vstupní zóna a „fashion lounge“, druhý v sobě skryje velké molo, 600 míst na sezení a 100 na stání.

Přijede i Jimmy Choo

Máme ohromnou radost z toho, že se organizátorům podařilo domluvit tak zvučnou návštěvu, jakou je bezesporu proslulý obuvník Jimmy Choo. Do Prahy přijede jako ambasador Mercedes-Benz STYLO Kuala Lumpur, módního týdne v Malajsii, který díky spolupráci s automobilkou navštívilo i české návrhářské trio La Formela (o jejich pobytu si můžete přečíst více v exkluzivním deníku pro Iconiq.cz). Jimmy Choo se navíc ujme některých doprovodných aktivit, o nichž vás budeme již brzy blíže informovat.

“Jsem velmi ráda, že Jimmy Choo přijal naše pozvání a osobně tak svou  účastí  podpoří  Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. V Praze stráví celkem 2 dny a hlavním motivem jeho cesty je podpora mladých lokálních designérů. Na jaře letošního roku jsme měli poprvé příležitost prezentovat české návrháře v rámci Mercedes-Benz STYLO Fashion Week Malajsia, čímž jsme zahájili mezinárodní výměnu mladých talentů v rámci Mercedes-Benz Fashion Weeks. Kolekce návrhářského tria La Formela sklidila bouřlivé ovace a Praha se tak stala nejvíce zmiňovaným pojmem slavnostního galavečera. V rámci akce také proběhla soutěž Mercedes-Benz Stylo Fashion GrandPrix, jejíž vítěz Jovian Mandagie se českému publiku představí jako speciální host v rámci nedělního programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013, říká ředitelka Stars Communication Janina Šlemínová.

Online streaming všech přehlídek zajistí Iconiq.cz

To, co jsme si v praxi vyzkoušeli během jedinečné módní akce Shooting Fashion Stars, spustíme v září naplno. Iconiq.cz jako hlavní online mediální partner Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 přinese všechny přehlídky v reálném čase, a jak jinak než online. Pokud se tedy na nějakou prezentaci nedostanete, nemusíte zoufat – stačí si zapnout v době jejího průběhu Iconiq.cz a vše uvidíte tak, jako kdybyste seděli přímo v bílém stanu.

I v letošním roce probíhá v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu soutěž pro mladé návrháře s názvem START-UP. Jedná se o prestižní módní soutěž pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky. Pro rok 2013 je vyhlášené téma Bod zrodu. Důraz bude kladen zejména na kreativitu, uchopení a ztvárnění tématu, zpracování použitých materiálů a celkovou skladbu i styling prezentované kolekce. 10 finalistů, které vybere odborná porota, získá šanci prezentovat své kolekce na závěrečném večeru Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Vítězové pak obdrží finanční odměnu.

Novinkou letošního roku bude předprodej a prodej vstupenek na vlastním webovém portálu www.starscom.cz/pfw. Kromě jednotlivých vstupenek si návštěvníci  mohou zakoupit  fashion passy na celou dobu konání akce. Tyto passy je možné rezervovat již nyní na webových stránkách projektu.

Foto: Prague Fashion Weekend, shutterstock.com