Jarní kolekce Kateřiny Geislerové vás nadchne

/ Redakce

Kateřina Geislerová vytváří modely inspirované ženou, materiálem a pohybem a vždy s nádechem pařížské elegance.

Není tomu jinak ani u aktuální kolekce jaro a léto. V kolekci S/S 2015 nazvané I say goodbye, I say hello návrhářka znovu ukazuje, že je nadále královnou střihu a rafinovaných zpracování. Kateřina tentokrát zvolila paletu barev skládající se z odstínu tmavomodré, žluté, světle šedivé a nechybí ani motiv šachovnice. Ani výběr materiálu nezklame. Vše se nese ve znamení kvalitních materiálů, precizního zpracování a dokonalých střihů, které zdůrazňují ženskou siluetu. Přesně, jak jsme u Kateřiny zvyklé.

11

Kolekce samotná se skládá ze tří částí. Začíná jednoduchostí, taková tabula rasa, kde dominují minimalistické střihy s důvtipnými detaily, a která se postupně transformuje do další části, tmavě modré: vstřebání všeho prožitého, jemný materiál či krajka versus pevné hedvábí, tajemná elegance asymetrie versus rovnováha. Poslední, tedy třetí část je věnována dominantní žluté barvě, která pro designérku symbolizuje dobrodružství, odvahu vydat se vstříc novým zážitkům a má dodat ženám pocit lehkosti a ležérnosti. Esenciálními prvky jsou perfektně střižené vesty a kabáty, které se díky odepínacím pleteninovým rukávům dají nosit na různé způsoby. Výraznými kusy jsou pak lehké hedvábné overaly s hlubokými výstřihy či decentním zapínáním ke krku s límečkem.

33

Ucelenou kolekci dotváří kalhoty se sníženým sedem a dvojitým pasem, kterým naprosto podlehla naše šéfredaktorka. Nám se líbí šaty v různých délkách, sukně a ladící kožené topy. Celá kolekce se vyznačuje originálními a zajímavě řešenými detaily a to asymetrickými střihy, průstřihy nebo peplum na hladkých šatech. Rozhodně zajímavé je rovněž zdvojené zapínání na kalhotách a vestách, véčkové výstřihy či hra se siluetou v podobě zdůraznění pasu kontrastní látkou nebo zeštíhlující pruhy na kalhotách.

18

„Pracuji hodně s „nehodami“ a náhodami. Stačí, když si například obleču rozešitý model nakřivo nebo naopak a inspiruje mě to zase k další fázi a v tom, si myslím, je unikátnost mých modelů,” říká designérka.

Nám v redakci se kolekce hodně líbí a těšíme se na další akci Grace´n´Glamour, kde bude Kateřina Geislerová opět zúčastněná.