Táňa Pauhofová: Tvář kolekce Zuzany Kubíčkové A/W 2015-16

/ Redakce

Tváří podzimní kolekce české návrhářky Zuzany Kubíčkové se stala slovenská herečka Táňa Pauhofová, která vtiskla modelům svůj neodolatelný šarm.

Zuzana Kubíčková kolekcí podzim/zima 2015/16 vnáší barvy podzimního lesa do džungle velkoměsta. Rafinované modely staví na jemnosti a dráždivosti zároveň. Grafické motivy, přírodní materiály a pečlivě zpracované detaily, to vše zahrnuje elegantní kolekce, která nese všechny znaky Zuzanina přístupu k tvorbě.

Návrhářka Zuzana Kubíčková se inspirovala v barevné paletě podzimního lesa, kterou tvoří odstíny rostlin, medových pláství a odlesků babího léta. Nenápadná barevnost hořčicové, tmavé a světle modré, rezavé a bordó je osvěžena kontrastní korálkovou výšivkou v ostře oranžové nebo bledě modré. Přirozeně tak využila přírodní materiály jako je vlna, bavlna, kůže a hedvábí. Dominantní kůže podtrhující ženskost střídají hedvábné akcenty, které odhalují dívčí polohu kolekce a společně tak prozrazují Zuzanin rukopis.

I6QK4YJVOAXzXoDskFkrJtojA6rbGbo8miFAuaWPTUU

Linie se soustředí na klasické štíhlé siluety s oblekovými prvky a geometrické vzory ve tvaru šestiúhelníků, drobného kára, kostiček a diagonálně proplétaných linek. Zdánlivě jednoduché motivy se násobí a potkávají v různých podobách ve formě kabátů, sukní, vest a halenek. „Zemité a neutrální barvy podzimní přírody mi evokují sedmdesátá léta, ale spojení s geometrickými motivy a výraznými barvami kolekci dává nádech současnosti,” říká návrhářka Zuzana Kubíčková.

tel3txhcGWYVJypIZ4R7qrHLySfY6fC3Duobcf5iG_E

Tvář podzimní kolekce, Táňa Pauhofová, nafotila exkluzivní editorial během kterého vzniklo také krátké video. Táňa zůstala věrna své profesi a znázornila femme fatale, slavnou herečku, připravující se na svou novou roli. Pět scén zahalených do dramatického oparu asociují lehce voyerské záběry a nechávají nás nahlédnout do jejího světa „klíčovou dírkou“. „Zuzanine modely su pôžitkom. Zmyselné, rafinované, ženské a zvodné… Je mi cťou prežiť v nich kus svojho príbehu a odhaliť tak ďaľšie svoje ja“, říká herečka Táňa Pauhofová.

Foto: Karel Losenický