Těšíme se na MBPFW

/ Redakce

Již zítra startuje slavnostním večer další ročník významné módní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week. On-line magazín Iconiq.cz je opět mediálním partnerem a my si toho velmi vážíme a již se bedlivě připravujeme.

MBPFW není jen o módních přehlídkách a kolekcích na sezonu podzim a zima 2016, ale i bohatém doprovodném programu, který přidává této akci její prestiž přesahující do zahraničí. Vybrali jsme pro vás ty, na které konkrétně se redakce Iconiq velmi těší.

BUSINESS FORWARD FORUM BY ČEZ & FORBES

Po úspěšných přednáškách s významnými hosty Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, jakými byli například novinářka Jessica Michault nebo stylista a talent scout italského Vogue Alessandro Buzzi, přichází MBPFW s novou, rozšířenou platformou. Čeká nás odborná mezinárodní konference nazvaná Business Forward Forum by ČEZ & Forbes. Jedná se o celodenní forum poskytující globální i lokální pohled na obchod s módou a designem. Ve čtyřech diskuzních panelech složených z českých i zahraničních osobností nabídne 360° pohled na aktuální témata módního odvětví, pokusí se reflektovat poslední vývoj i předpovědět nejbližší budoucnost. Čeští a zahraniční osobnosti se pokusí reflektovat poslední vývoj i předpovědět nejbližší budoucnost. Partnery konference jsou skupina ČEZ, magazín Forbes a hotel Emblem. Diskuse se uskuteční v pátek 18. března 2016 v pražské Chemistry Gallery od 10 do 17 hodin.

Re-see showroom supported by Nespresso

První oficiální showroom (v galerii Kvalitář) s názvem Re-see Showroom supported by Nespresso doplní přehlídkovou prezentaci o tu „zblízka“. Celodenní akce designérům nabídne možnost představit svou tvorbu nákupčím, novinářům, stylistům i široké veřejnosti do nejmenšího detailu, a to právě nad šálkem prémiové kávy Nespresso.

#MBPFW BACKSTAGE BY ANEŽKA HOROVÁ

Vernisáž uměleckých fotografií z backstage přehlídek MBPFW proběhne 16.3. v unikátním pražským popkulturním concept studiu Stolen v Radlické ulici.

FASHION PERFORMANCE BY ADO

La Gallery Novesta ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně představí tvorbu studentů ateliéru Design oděvu. V prostorách La Gallery Novesta proběhne vernisáž exkluzivního výběru studentských prací. Instalace bude prezentována po dobu oficiálního programu MBPFW.

Melissa + JEREMY SCOTT

Představení nejnovější kolaborace značky Melissa, která tentokrát spojila síly s dalším světově uznávaným módním tvůrcem, Jeremy Scottem. Přijďte si očichat, osahat a nakoupit dlouho očekávanou novinku do concept store Denim Heads x BellaBrutta, který najdete na adrese Konviktská 30, Praha 1 a to v úterý 22.3. 11.-19.00.

Redaktorky se kromě přesných údajů ve svém diáři soustředí i na svůj šatník, který nenechávají na tak důležitou akci náhodě. Na svůj v pořadí druhý ročník MBPFW se chystá redaktorka Cristina, kterou čeká důležitý rozhovor, sledování street stylu, ale především opětovná návštěva Prahy, kterou si vždy umí jak se patří užít. Trvale žije v Olomouci, pochází z Itálie a své jižanské kořeny rozhodně, co se módy týká, nezapře. Pro vás bude bedlivě sledovat přehlídky českých designérů LaFormela, Lukáš Lindner, Lukáš Macháček, Chatty.

IMG_2860

IMG_2859

FullSizeRender-1

Naší novou čerstvou posilou je redaktorka Silva Arsenie. Ta již odpočítává dny do začátku MBPFW. Spolu s odpočtem dnů přichází na řadu velké přípravy. Hodiny strávené brouzdáním po fashion blozích. Sledování ostatních Fashion Weeků a následné obdivování světových street stylů. Hledání všemožné inspirace. Celý víkend v rámci stěhování trávila Silva balením oblečení. Ohromná zábava. Nakonec to sebou neslo i jisté výhody. Zjistila, co všechno obsahuje její šatník & botník a následně jej dokonale vytřídila. A objevila v něm i nějaké poklady!

Jako například nové páry bot, které na sobě nikdy neměla. A taky sukně. A kabelku! Jak jistě všichni víte, nové boty = otlačené prsty, odřené paty a nechuť si je znovu vzít. A právě tomu se chce vyvarovat, takže od pátku chodí po bytě v znovu objevených botách, aby je do začátku MBPFW stihla rozchodit. Podle počtu použitých náplastí doufá, že je vše na dobré cestě. Takže pokud si rovněž chystáte koupit, nebo stejně jako Silva vyhrabat z botníku staré-nové boty, určitě jejich první obutí nenechávejte až na Den D. V tomto případě tedy na Týden T.

MBPFW

V rámci kosmetických příprav má Silva v plánu vyzkoušet si několik domácích pleťových masek, o kterých psala minulý týden redaktorka Anička. Jelikož znovu objevené boty jsou cut-off, tak pedikúra je samozřejmostí. Stejně jako pochytat lehký bronz. Místo slunce vyzývá Silva na pomoc self tanner od Michala Korse, který nohy krásně opálí. A to do pár hodin. Žlutá, ani oranžová barva se nekoná. Opálení je přirozené. Nakonec nastoupí nejdokonalejší parfém a to Black Orchid od Toma Forda. Láska na první přičichnutí.

Silva pro vás čtenáře bude monitorovat a hltat přehlídky Jakuba Polanky, Pavla Brejchy, Denisy Nové, ODIVI, Moniky Drápalové a Kateřiny Geislerové.

Takže my jsme ready a vy? #savethedate

Foto: Silva Arsenie, Cristina Pasquini