-->

Další žena v čele Velké Británie. Kromě politických vod umí plavat i v těch módních.

/ Michaela Hošková

Po napínavém a ostře sledovaném referendu o výstupu z EU ve Velké Británii nezůstal kámen na kameni. Do čela britské vlády opět usedla žena. Po Davidu Cameronovi se do domu číslo 10 na Downing Street nastěhovala Theresa May a stala se po Margaret Thacher druhou ženu řídící politiku královské velmoci.

Theresa May není v politice žádným nováčkem. Ve vládě Davida Camerona zastávala funkci ministryně vnitra a to není zrovna resort pro ženy. Přesto se právě z této funkce přehoupla do čela Konzervativní strany a na post premiérky Velké Británie. Hned první den se jí dostávalo srovnání s železnou lady Margaret Thacher, které je prý až nápadně podobná. Vzhledem určitě a zda politikou ukáže až čas.

Theresa-may-7-vogue-12july16-rex_b_592x888

Nová britská premiérka se narodila v roce 1956 v Eastbourne jako jedináček. Vystudovala geografii na elitní Oxfordské univerzitě a svou kariéru odstartovala v Bank od England. V roce 1980 se Theresa May provdala za manažera Philipa May, po jehož boku žije dodnes. Manželství je však bezdětné.

theresa-may-vogue-6-24nov14-getty_b_320x480

Do politiky vstoupila Theresa May v roce 1986, kdy se stala radní na jihu Londýna. Do Dolní sněmovny Spojeného království kandidovala v roce 1992, ale neúspěšně. Úspěch slavila až v roce 1997. V roce 2010 se stala ministryní vnitra a rovněž ministryní  pro ženy a rovné příležitosti. Této funkce se však následně vzdala, proč? Svou první funkci však zastávala na výbornou a stala se dokonce nejdéle působící ministryní vnitra za posledních 60 let. V průběhu jejího působení v úřadu provedla policejní reformu, zastávala tvrdší postup proti drogám a zavedla omezení migrace. Možná právě proto se stala novou premiérkou.

theresa-may-8-vogue-11july16-getty_592x888

Theresa May se v roce 1996 a 2003 objevila v prestižním vydání časopisu Vogue a my musíme konstatovat, že nevíme jakou bude premiérkou, ale za její vzhled a styl se Británie rozhodně stydět nebude.

1996 a 2003 vogue

zimbio

Foto: Wikipedia.org; telegraph.co.uk, zimbio.com; breitbart.com; vogue.co.uk