Dáma potisků Lilly Pulitzer

/ Redakce

Ve svých 21 letech se Lilly společně se svým manželem rozhodla dát vale rušnému newyorskému životu a odstěhovat se za vidinou slunce a písku do Palm Beach na Floridě. V té době nejspíš málokdo očekával, že mladá dívka nezůstane ve stínu svého slavného muže a její šaty v budoucnu oblékne třeba i první dáma Spojených státu amerických, Jacqueline Kennedy.

Lilly Pulitzer Rousseau (*1931) si v roce 1952 vzala za muže vnuka slavného vydavatele novin, Petera Pulitzera. Po sedmi letech manželství se rozhodli opustit ruch velkoměsta a novou životní etapu začít na Floridě, kde Peter vlastnil rozsáhlé citrusové háje. Nezaměstnaná Lilly ovšem nechtěla zůstat pozadu a rozhodla se otevřít si vlastní stánek s čerstvě vyrobeným džusem přímo na pláži. Vymačkaný džus jí ovšem velice často zaneřádil oděv mnoha skvrnami a Lilly přemýšlela, jakým způsobem by se daly skvrny dokonale zamaskovat. Tento moment znamenal počátek její budoucí velkolepé tvorby. Začala totiž navrhovat bezrukávkové zavinovací šaty vyrobené z barevně potištěné bavlny a věřte nebo ne, zákaznice si je ihned zamilovaly.

Nikoho jistě nepřekvapí, že nápadité šaty s mnoha různými potisky včetně ovoce, zeleniny či prvků džungle, šly na odbyt mnohem víc než samotný pomerančový džus. Lilly se vrhla přímo po hlavě do módního byznysu. Lidé už ji nevnímali jako ženu, která se přivdala ke slavné rodině, ale jako společenskou celebritu a vynikající módní návrhářku, která si zakládá v roce 1959 svoji vlastní značku Lilly Pulitzer, Inc., bez jakýchkoliv zkušeností v podnikání. Produkuje oděvy a další výrobky, na kterých se objevují zářivé, barevné a květinové potisky. V roce 1962 se v jejích šatech objevuje na obálce magazínu Life první dáma a také bývalá spolužačka ze základní školy Jacqueline Kennedy, což znamenalo obrovský úspěch a začátek opravdové popularity.

Její šaty se na počátku 60. let staly doslova senzací. Pravidelně byly k vidění na Jacqueline Kennedy Onassis a také Caroline Kennedy. A jak už to tak bývá, změny se také udály i v jejím osobním životě. Přichází rozvod a následuje druhé manželství. Publikuje celou řadu lifestylových knih. Stává se známou především pro své používání intenzivních barev evokujících prázdniny na Floridě.

V roce 1993 odkoupila práva na její firmu společnost Sugartown Worldwide, Inc. V roce 2010 byla stejná práva odkoupena společností Oxford Industries, Inc. V současnosti má po celém světě 75 obchodů (známé také jako Via Stores). Značka v současnosti také produkuje pánské oblečení, dětské i těhotenské kousky, boty, šperky, doplňky, lůžkoviny a psací potřeby a dokonce i exkluzivní svatební kolekci, kterou uvedla na trh v roce 2010.

„Styl není jen o tom, co nosíte, je o tom, jak žijete,“ řekla Lilly v roce 2004. „Zaměřujeme se především na nejlepší, nejzábavnější a nejšťastnější věci a to přesně lidé chtějí. Být šťastným nikde nevyjde z módy“, uvedla Lilly Pulitzer, která tento svět opustila před několika dny, přesněji 7. dubna.

Foto: Archiv firem, facebook.com

0 Comments

Leave a Comment