Daniel Vojtěch: Charisma šelmy vstupenkou na zahraniční mola

/ Redakce

Je to neuvěřitelná atmosféra a práce stovky lidí, kteří se na to připravují už půl roku dopředu.

Jeden z nejznámějších českých modelů vůbec, působící v zahraničí, fotící pro světoznámé značky a přitom milý mladý muž, který si našel čas, aby se s námi podělil o pár profesionálních i soukromých pocitů. Daniel Vojtěch měří 188 cm, má zelené uhrančivé oči a jasné charisma ve tváři. Je mu teprve 22 let a přitom má již mnoho zkušeností za sebou. Není pochyb, že je velkou konkurencí pro světové mužské modely. Jak tráví volný čas a které módní molo je mu nejbližší, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jak jste se k modelingu dostal? Naplňuje vás tato práce?

K modelingu jsem se dostal úplně náhodně, moje bývalá přítelkyně mě seznámila s kreativcem, tanečníkem a dnes už také režisérem Yemi A.D. a ten mi následně dohodl práci hostesa na vyhlášení Elite Model look. Po skončení akce mě oslovil Sáša Jány a jeho kolega Jiří Zalabak jestli mám zájem se věnovat modelingu. Já kývl a poté jsem brzy odletěl do Paříže.

Předvádíte v ČR i v zahraničí, která módní mola máte nejraději?

Předvádím v zahraničí převážně v Paříži. Mám to tam nejraději a hlavně modelingový trh je tam pro mě asi nejpřijatelnější.

Na kterou módní značku či přehlídku vzpomínáte? Ať už v dobrém či špatném.

No rozhodně v dobrém a to přehlídky pro Jean Paul Gaultier, Issey Miyake, Comme des Garçons a v neposlední řadě Dsquared2 ve Vídni. Je to neuvěřitelná atmosféra a práce stovky lidí, kteří se na to připravují už půl roku dopředu.

D2

Je pro vás modeling  „zaměstnáním“ nebo máte i jinou práci?

Modeling mě neuživí, jelikož bych musel být stále v zahraničí. Tady v Čechách je tak malý trh a málo práce v oblasti módy. Pracuji rovněž jako barman v jednom pražském klubu. Baví mě to a na peníze si nemohu stěžovat.

Patříte mezi nejlepší české modely vůbec. Jak jste vnímal focení pro časopis Lui, který je zaměřený na Gay komunitu?

Focení pro Lui bylo snad mé první vůbec, tedy co se medializovaných fotek týká. Tudíž jsem to ani netušil a nevnímal, každopádně si nemyslím, že je na tom něco špatného. V poslední době se časopis zvedl a řekl bych, že je vnímán už i heterosexuální komunitou.

Baví vás a naplňuje práce modela? Jaké máte vize do budoucna?

Modeling jako takový mě baví, přece jenom už to dělám 3 roky a získal jsem díky němu mnoho výborných kontaktů, přátel a viděl jsem, co stojí práce udělat, jak kvalitní fotky, tak dobrou přehlídku.

Při své práci poznáváte spoustu nových lidí, dokážou vás lidé z oboru něčím obohatit a naplnit nebo je to jen soutěž o lepší místo na módním mole a zviditelnění?

Lidé z oboru tvoří skvělou a sehranou partu. Za tu dobu, které se modelingu věnuji, se známe navzájem už velice dobře. Potkáváme se při práci jak tady, tak v zahraničí. A co se týče soutěžení, každý to vnímá jinak. Já to dělám, protože je to můj koníček, někdo aby byl druhý den v novinách.

D1

Kolik času trávíte péčí o svůj zevnějšek?

No teď zrovna když vám odpovídám na otázky, tak se chystám do posilovny. Snažím se a potřebuji vypadat dobře a já jsem velký sebekritik, takže dokud nejsem spokojen já, nebude ani nikdo jiný. 3x týdně posilovna, 1x týdně solárium a rád chodím do sauny.

Když odpočíváte od svých povinností, jak se nejlépe odreagujete?

Moje odreagování spočívá v relaxaci jak v sauně, tak v bazénu, v neposlední řadě jsem se svojí přítelkyní a jdeme se projít, kam nás nohy nesou. A nejraději jsme doma v posteli a koukáme na filmy.

D3

 Foto: Fashionnow.com; Lukáš Kimlička; Pavel Hejný (kampaň STINAK)