David Beckham opět návrhářem

Nakolik tentokrát David Beckham povolil vlastní fantazii a nakolik nechal pracovat větší kreativce, to nevíme. Avšak nyní své jméno slavný fotbalista přimkne k obsáhlejší kolekci, než byly limitky pro H&M. Navrhuje totiž pro Belstaff.

Prošívané kalhoty se zipy, kožené bundy nebo třeba plátěnou tašku. Na celkem devíti takových kouscích tradiční britské značky Belstaff, která produkuje zejména luxusní oblečení pro motorkáře  i jiné “mužské” sporty, objevíte už zanedlouho jméno fotbalisty Davida Beckhama. Po spolupráci na spodním prádle s konfekcí H&M totiž přijal komplikovanější návrhářskou výzvu.

Sportovec a model v jednom odtajnil nové spojení v Berlíně, kde si před pár dny přebíral speciální cenu žebříčku Man of the Year pánského magazínu GQ. Prezentace proběhla společně s odhalením nové kampaně značky, kde David Beckham – společně s dalšími – pózuje fotografovi Peteru Lindberghovi.

David Beckham se během prezentace kolekce přiznal, že má k oblečení od Belstaff speciální vztah . “Je to očividně velmi britská značka. Navrhuje oblečení, které rád nosím, zvláště proto, že hodně jezdím na motorce,” vyjádřil se pro magazín WWD. Na předvedení “své” kolekce oblékl vlastní kožené kalhoty, což bylo podle WWD poprvé od roku 1999, kdy se v takovém kousku objevil na veřejnosti (tehdy pózoval s manželkou Viktorií).

Fotbalista pracoval na kolekci s týmem dalších lidí v New Yorku. Vycházeli z přibližně devadesátiletého archivu značky Belstaff.

Cenově by se měla limitka pohybovat od 395 do 1895 dolarů. Do obchodů Belstaff a na oficiální web se dostane v březnu příštího roku, do dalších vybraných butiků v červnu.

Foto: Archiv Belstaff

belstaff-beckham