Dech beroucí destinace nezatížené turisty!

/ Redakce

Toužíte vycestovat, ale nelákají vás davy lidí nebo trendy destinace, jako je Bali? Pak se podívejte na naší selekci skrytých pokladů, kde získáte absolutní klid a nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Laucala Island, Fidži

Resort Laucala je exkluzivní a unikátní svou neposkvrněností. Najdete jej nedaleko fidžijského ostrova Taveuni, na celých 12 kilometrech čtverečních. Magnetem je zejména panenská příroda, kokosové plantáže, bílé písečné pláže, sopečná hora, pestrobarevné korálové útesy a divoké orchideje. Ubytování je skutečně výjimečnou záležitostí, a to z důvodu nutnosti mít povolení pro pronájem některé ze 25 vil tradičního fidžijského rázu, jejichž standardem jsou pak služby soukromého kuchaře, řidiče, chůvy, ale i ranvej pro soukromý letoun. Milovníkům golfu je k dispozici 18jamkové hřiště, nezapomenutelné okamžiky zažijete při vyjížďce na koni nebo při výletu k vodopádům. Příjemnou únavu je snadné nechat odplavit ve skvostném wellness.

Silica, Blue Lagoon, Island

Podle Conde Nast Traveller je spa Blue Lagoon aktuálně nejlepšími lázněmi na světě. Verdikt necháme na vás, ale hotel Silica, který k tomuto zázraku vytvořenému rukou přírody náleží, je určitě jedním z nejzajímavějších ubytovacích tipů na divokém Islandu. Už příjezd surovými lávovými poli vás navnadí na propojení s nespoutanou islandskou přírodou, kterou si zdejší geotermální minerální lázně hýčkají. Po setmění se ponořte do 6 milionů litrů azurové vody s bílým podkladem a vychutnávejte si přímo magickou scenérii horké lávy protkané geotermální párou z lávové jeskyně. Pokračujte k horkému masážnímu vodopádu a vše zakončete ve vodním baru, jehož elegantní interiér tvořený kombinací skla, dřeva a oceli dokonale koresponduje s rázem krajiny obklopené černou lávou. V roli hosta pětatřicetipokojového hotelu Silica máte speciální privátní přístup do další laguny separované od veřejností přístupných prostor spa.

Blancaneaux lodge, Pine Ridge, Belize

Exotickému kouzlu Belize propadl už Francis Ford Coppola, když tady v roce 1980 koupil opuštěnou Blancaneaux Lodge a více než dekádu si s rodinou užíval totálního úniku do světa ve spojení s okolním divukrásným deštným pralesem. Dnes můžete podobnou atmosféru zažít v hotelu, který zde byl vybudován. Dvacítka pokojů neboli cabañas s guatemalským dekorem a exkluzivní vily, kde vodopády padají do privátních infinity pools s tyrkysově zbarvenou vodou, se rozkládají nad vršky svěží zelené džungle. Boutique hotel leží na dohled od místní říčky Privassion obklopen borovicemi, duby a vzácnými dřevinami. V nedaleké přírodní rezervaci se ocitnete v opravdu těsném kontaktu s divočinou, můžete se vydat po stopách jaguára, obdivovat tukaní hejna nebo objevovat zázračné účinky bylin starodávné mayské civilizace. Den zakončete očistou v privátní zahradě se sprchou pod otevřeným středoamerickým nebem.

Aman Sveti Stefan, Černá Hora

Sveti Stefan vám dokáže, že Černá hora má rozhodně na evropské mapě luxusu své místo. Resort je vlastně malá vesnička na polostrově, který spojuje se světem jen úzká písečná šíje. Atmosféra někdejší rybářské osady z 15. století se odráží v úzkých dlážděných klikatých uličkách, kam mají přístup pouze hosté resortu, hluboké temně modré vody Jaderského moře si pak můžete vychutnat na jedné ze 3 soukromých písečných pláží, z terasy jedné z 8 vil, případně z 50 pokojů v původních stavbách individuálně a citlivě zrekonstruovaných a vybavených tak, aby byla zachována autenticita místa. Decentní interiéry jsou originálně dekorované kombinací historických prvků a jejich moderních interpretací. Místní pláž, která lemuje šíji spojující ostrov s pevninským světem, patří v současnosti mezi nejlepší pláže černohorského přímoří. K dispozici je samostatné spa, turecké lázně a jógový pavilon. Místní sýry a medy, čerstvě nalovené plody moře a vybrané hovězí ze severu země jsou charakteristickými surovinami na místním gourmet menu.