Je to právě honosná rezidence v libanonském hlavním městě Bejrút, v distriktu Gemmayzeh, kterou Elie obývá společně se svojí manželkou Claudine a jejich třemi syny. Renovaci tohoto obrovského domu, postaveného na počátku 20. století, si vzal na starost jeho dobrý venezuelský přítel a architekt Chakib Richani, který rezidenci vdechl novou jiskru a skvostné gotické detaily skloubil s orientálním nádechem.

Dům, připomínající svojí honosností spíše palác, charakterizuje nadčasovost a světlá paleta „přírodních“ barev, které navíc podporují materiály jako je dřevo, sklo a mramor. Interiér rezidence zdobí gotické oblouky, vázy, velké polštáře, popelníky a bílé květy, které návrhář zbožňuje.

Celá rezidence je takticky rozdělena na soukromou a společenskou část vhodnou k přijímání návštěv a pracovních setkání. V soukromé části najdete kuchyň, ložnici, koupelny a pokoje tří synů. Společenská část je tvořena obývacím pokojem – ten tvoří centrální halu, Richani ji vyzdobil lampami, reprezentativním lustrem, stoly a pohovkami.

Gotické klenby na jeho konci tvoří elegantní propojení s prostornou zahradou plnou cykasů, vinné révy a gardénií. Ta disponuje samozřejmě také relaxační částí s lavičkami a pohovkami, doplněnou o kovové mísy plné čerstvého ovoce. V jídelně najdete mohutný mramorový stůl, lustry, vždy nablýskané nádobí i zrcadla. Stropní nástěnná malba neboli freska dodává místnosti ojedinělý punc luxusu a znamení vytříbeného stylu. A přesně na takové „drobnůstky“ si libanonský král večerních i svatebních rób prý potrpí nejvíce.

Foto: Pinterest.com