Tmavá podlaha

Byt sám o sobě nenafoukneme, ale můžeme využít pár optických iluzí, jež nám pomohou i tu nejmenší místnost vizuálně zvětšit. Prvním doporučením je tmavší podlaha, která ve světlé místnosti bude působit kontrastně. Stěny bude jakoby „tlačit“ dál od sebe a vytvářet opticky širší a vyšší prostor.

Barevná souhra

Opticky delší a větší místnosti můžete dosáhnout i fíglem, kdy vaše stěny sladíte s nábytkem či jiným vybavením. Ideálně ve světlých či jemných pastelových barvách, jež místnost provzdušní. Tmavé barvy by vám naopak ubraly světlo a prostor zmenšily.

Co nejvíce přírodního světla

Nikoho asi nepřekvapí, že pozitivně bude působit i dostatek světla. Nejlépe pokud využijete přirozeného osvětlení, díky němuž se prostor stane otevřeným a příjemnějším. Nemáte-li tuto možnost, zásobte se lampičkami. Namísto jednoho velkého lustru pak raději volte větší množství menších kousků.

Zrcadla a transparentnost

Efekt zrcadel napadne asi každého a není čemu se divit. Jde o jednoduchý a velmi efektivní nástroj. Následovat ho můžete dalším tipem v podobě transparentního nábytku, například židlí a stolů z akrylu nebo skla. Poslouží svému účelů, ale zůstávají „neviditelné“.

Minimalismus

V malých bytech se zkrátka musíte stát minimalisty. Zbavte se všeho, co skutečně nepotřebujete. Myslete především na funkčnost a jednoduchost. Přeplácané a přeplněné prostory budou působit příliš tíživě. Pomozte si multifunkčním nábytkem, kousky na míru, různými úložnými prostory aplikovanými až ke stropu a především volte vždy kvalitu nad kvantitou.