Společný projekt VOGUE Germany a Kaldewei s Cristinou Celestino je již nyní jedním z vrcholů nadcházejícího milánského veletrhu nábytku – #mustsee. Instalace Bathscape zavede návštěvníky na velkolepou a vysoce estetickou cestu napříč koupelnovou architekturou. Pro Cristinu Celestino je tento projekt jakousi skulpturální rešerší nejrůznějších aspektů výroby a používání koupelnového vybavení. Spektrum témat sahá od estetických otázek přes smyslové vnímání a luxus vnitřního pozastavení až po aspekty materiality a udržitelnosti.

Co dělá z moderní koupelny oázu, ve které lze načerpat energii a relaxovat? Jak důležité jsou při tom ekologické a sociální aspekty? Na pozadí těchto komplexních otázek vytváří Bathscape základ pro vysoce aktuální dialog a současně odhaluje vzrušující přístupy k současnému, luxusnímu koupelnovému designu. Také proto lze instalaci shlédnout v pulzující čtvrti Brera (via Maroncelli 2), známé mnoha designérskými studii a galeriemi, po celou dobu milánského veletrhu nábytku.

O Cristině Celestino:

Cristina Celestino (*1980, Pordenone) založila své studio v Miláně v roce 2013. Po absolvování studia na IUAV School of Architecture v Benátkách v roce 2013 spolupracovala s různými designérskými studii se zaměřením na interiérovou architekturu. V roce 2011 nakonec založila svou vlastní designovou značku Attico Design. Kreativní oblast Cristiny Celestino a jejího ateliéru sahá od projektů v oblasti bydlení a hotelnictví až po kreativní směry a produktový design.

Cristina Celestino

Zdroj: Davide Lovatti pro Cristinu Celestino

O KALDEWEI

KALDEWEI je německý rodinný podnik, který již více než 100 let a dnes již ve čtvrté generaci vytváří koupelnová řešení, ve kterých se moderní luxus snoubí s udržitelným myšlením, hospodařením a jednáním. Podnik označuje toto globální strategické směřování pojmem „Luxstainability“. Portfolio KALDEWEI zahrnuje koupací vany, extra ploché sprchové vaničky a umyvadla z ušlechtilé smaltované oceli. Tento materiál je výjimečný svým kvalitním povrchem, elegantním designem, velmi dlouhou životností a 100% recyklovatelností. KALDEWEI v roce 2021 jako první výrobce sanitárního vybavení podepsal iniciativu „Science Based Targets“ a vydal se cestou klimaticky neutrální výroby. S novou limitovanou edicí KALDEWEI nature protect z oceli se sníženou bilancí CO2 je KALDEWEI tomuto cíli opět o velký krok blíž. Užitek z toho mají i partneři ve stavebnictví, protože s koupelnovými řešeními KALDEWEI nature protect mají stavební projekty mnohem nižší uhlíkovou stopu. KALDEWEI také již několik let podporuje program WWF na ochranu moří, který se zasazuje o snížení znečištění oceánů plastovým odpadem. Z odpovědnosti vůči životnímu prostředí a dalším generacím.