Moser ocenil designové návrhy studentů

/ Redakce

Společnost Moser, a.s. podporuje studenty uměleckých a sklářských škol a pravidelně oceňuje nejtalentovanější z nich. Cenu Ludwiga Mosera získali letos tři studenti, přičemž do trojice oceněných se dostala také studentka z Německa.

Odborná komise vybírala z 62 návrhů od 45 autorů. V kategorii žák střední školy ocenila komise Evu Volákovou ze sklářské školy v Kamenickém Šenově (SUPŠS) s návrhem „Vnitřní zvíře“. Druhým vítězem této kategorie je Laura Gregor ze sklářské školy v německém Zwieselu s návrhem „Robin“. V kategorii student vysoké školy komise vybrala jako vítězný návrh Judity Štursové ze zlínské Univerzity Tomáše Bati s návrhem „Karafa“.

Všichni tři ocenění studenti získají kromě finanční odměny v celkové výši 40 tisíc Kč  také týdenní stáž ve sklárně.

“Sklárna Moser dlouhodobě podporuje a rozvíjí talent v oblasti umělecké tvorby a sklářství. Chceme tak podpořit nastupující generaci tvůrců a podpořit další rozvoj českého sklářství. Zároveň spolupracujeme s výraznými profesionálními designéry na autorských kolekcích pro Moser. Do produktových novinek pro rok 2020 jsme například zařadili novou kolekci Cool Velvet designérky Kateřiny Doušové,“  uvedl umělecký ředitel sklárny Moser Petr Larva.

Hodnotící odborná komise letos zasedla ve složení: Kateřina Zapletalová (akcionářka Moser), Josef Brož (akcionář firmy), Petr Larva (umělecký ředitel), Jan Mergl (vedoucí sbírky skla a porcelánu UPM Praha), Petr Nový (hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci n. Nisou) a Sylva Petrová (kurátorka skla UPM Praha).

Sklárna Moser podporuje mladou generaci více než sto padesát let. Již syn zakladatele sklárny, Leo Moser, udržoval pravidelné kontakty s řadou škol uměleckoprůmyslového směru jak doma, tak v zahraničí. Soutěž “Cena Ludwiga Moser” pro talentované studenty sklářských a uměleckých škol vyhlásila sklárna Moser poprvé v roce 2011.

Vnitřní zvíře, Eva Voláková

Karafa, Judita Šustrová

Robin, Laura Robin