Sklárna Moser vytvořila ve spolupráci s José Pizarrem revoluční sklenice

/ Redakce

Originální tvar inspirovaný semknutými dlaněmi španělského šéfkuchaře nechává sherry nadechnout a přispívá k plnému rozvinutí její chuti i vůně.

Opět pozdvihnout kulturu pití sherry, to byl cíl José Pizarra, věhlasného španělského šéfkuchaře žijícího ve Spojeném království. Ve spolupráci se značkou Moser tak vytvořili zcela nové revoluční sklenice vzdávající hold tomuto alkoholickému nápoji a umožňující jeho dokonalé vychutnání. Pizarro osobně navštívil sklárnu v Karlových Varech, kde za účasti Art Directora společnosti, Petra Larvy, vyvzoroval speciální sklenice. Ty jsou inspirovány semknutými dlaněmi šéfkuchaře milujícího krásu skla a kouzlo sherry. Kvalitu a design těchto nových sklenic ocenila i odborná komise pro sherry Consejo Regulador de Jerez: „Jsme velmi potěšeni sklenicemi vytvořenými José Pizarrem a sklárnou Moser, protože dávají sherry takový prostor, jaký si zaslouží. Věříme, že zážitek z pití sherry bude těmito sklenicemi obohacen.“ Nové sklenice tak komise doporučila jako vhodné pro pití tohoto nápoje vytvořeného z vybraných odrůd bílých hroznů za přidání silného destilátu.

José Pizarro má za sebou úspěšnou kariéru v gastronomii v Madridu a nyní působí v Londýně, kde vede dvě úspěšné restaurace a tapas bar. Do britské metropole přenesl také španělský a portugalský zvyk podvečerního setkání s rodinou a přáteli, označovaného jako aperitivo, kdy se popíjí sherry a k němu jsou podávány malé pokrmy zvané tapas. I Britové si oblíbili tento nápoj, avšak podceňují kulturu jeho podávání, neboť jej pijí z malé tulipánové sklenky. Aroma se tak bohužel plně nerozvine a člověk je ochuzen o část libého požitku. Nové sherry sklenice ručně vytvořené karlovarskými profesionály ve sklárně Moser jsou však jiné. Dávají chuti i vůni nápoje plně vyniknout. Zapojí se i další smysly, protože jejich design s diamantovým brusem podél spodní části sklenky obsahuje nepatrný, ale velmi důležitý detail. Od zlatavé barvy sherry odráží světlo, což působí velmi atraktivně skrze prosvítající sluneční paprsky nebo mihotavé světlo svíček. Celkový estetický vjem je tak o to silnější. Sklenice jsou vyrobeny z ekologicky šetrného bezolovnatého skla.

Sherry sklenice José Pizarro jsou v prodeji v pražských prodejnách Moser na Staroměstském náměstí a v ulici Na Příkopě. Současně je v omezeném počtu nabízí londýnské gastronomické podniky španělského šéfkuchaře a web: www.sherry-moser.comCena sady 2 sklenic je 8 880 Kč.