Vaše poznámky z porad, kresby vašich snů nebo nápady na další články mohou nyní zůstat pohromadě bez ztráty jediného listu a to v originálních sešitech, zápisnících, diářích, které díky knihařskému řemeslu a ručně prošívané vazbě jsou stoprocentní zárukou. Značku VOALA založila v roce 2012 grafická designérka a knihařka Blanka Kulišťáková spolu se svým partnerem Pavlem Kulišťákem. Zrod značky proběhl v jejich grafickém ateliéru 2GD typographic a prvním počinem byla sada zápisníků představená na Designbloku v roce 2008. Právě zde zaznamenali velký úspěch, a tak další a další rok začala vznikat nová kolekce, z nichž jedna GEOsketch collection byla nominována na Czech Grand Design v roce 2011.

Zakladatelé a majitelé VOALA

“VOALA je moment překvapení, kdy z papíru vzniká fyzicky zhmotnělý předmět – sešit či diář. Je to tvůrčí radost z přeložení papíru napůl, naskládání listů na sebe, to když je pak vezmete do ruky a ony vás překvapí svou lehkostí nebo otevíráním. Je to na pomezí zážitku, který u lidí s citlivostí k papíru a psaní vyvolává radost,” popisuje prvotní myšlenku VOALA její zakladatelka.

Značka VOALA však nabízí mnohem více. Nabízí produkty ušité přímo na míru zákazníkovi. Dokáže využít grafiky a loga zákazníka. Vše vždy vzniká společným dialogem s designérským týmem VOALA, aby výsledek byl vždy naprosto perfektní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čím se VOALA odlišuje od své konkurence, nám objasnil její produktový designér a spoluzakladatel Pavel Kulišťák. “Naše filozofie vychází z konceptuálního pojetí knihy jako objektu. Jednoduchými záměnami se na obálce sešitů objevují tři barvy a několik grafických prvků, kombinací tohoto vzniká řada proměnných, a pokud se logicky udržíte záměny, je před vámi kolekce VOALA jako vizuální dílo. Nechceme pracovat s kroužkovou vazbou a šicími sponkami, pokud si to nepřeje klient. Tím se naše produkty dostávají mírně k vyšší ceně, ale je to pro nás důležité. Naší cestou není průměrnost.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Produkty VOALA je možné zakoupit na e-shopu VOALA nebo například v La Gallery Novesta, Obecním domě či galerii Kubista. Mít ten správný zápisník se stává součástí životního stylu. Mít perfektní outfit a na poradě či jednání vytáhnout zápisník připomínající lavice základní školy již není zkrátka in.

Showroom VOALA

Foto: Archiv firem