Designblok je v plném proudu

/ Redakce

Ani včera jsme nevynechali Designblok. Navštívili jsme Superstudio Clam-Gallasův palác.

Pozdně barokní palác je hostitelem speciální expozice věnované tématu vzácnosti, řemesla a luxusu v dnešním světě. Ve výjimečných sálech naleznete prezentace projektů designérských studií a firem z oblasti životního stylu. Nás bezesporu uchvátila slova Immanuela Kanta: „Štěstí není ideálem rozumu, ale imaginace.“ Co je dnes luxus? Co je jeho symbolem? Co to slovo pro nás dnes vlastně znamená? Na těmito otázkami nás nechává zamyslet instalace, ve které hrají zásadní roli čas, ticho, něha, spontaneita a dobro.

Výstava nábytku konceptu Stockist, který zde vystavoval především kolekci nábytku značky Conde House. Jedná se o významnou japonskou značku s více než čtyřletou tradicí. Nás nejvíce nadchly jídelní židle inspirované kubismem a nádherná velká lampa, která by se v našem obývacím pokoji honosně vyjímala.

Měli jsme možnost obdivovat již námi zmiňovanou hvězdu Designbloku Patriciu Urquiolu a její prostorový koncept koupelnového vybavení. Po vaně navržené touto geniální designérkou musí zatoužit snad každý.

V tomto paláci můžete obdivovat i umění letošního designéra roku podle časopisu Wallpaper i Elle Decor japonského designéra Okio Sato alias Nendo. Silné konceptuální projekty v oblasti designu i architektury vytvořily z Nenda mezinárodní pojem. Je tedy skutečnou událostí vidět jeho tvorbu i na letošním ročníku Designbloku. V Praze Nendo představuje speciální instalaci Growing Vases, Inhale Lamp, Press Lamp a X-Ray Vase, které se staly hitem letošního milánského design weeku. A i nás zcela ohromily.

Neváhejte, a pokud máte možnost, zastavte se v Clam-Gallasově paláce v Husově ulici 20, Praha 1. Věřte, stojí to za návštěvu.

PS: Velice se omlouváme za kvalitu fotografií, ale budeme upřímní. Naši fotografku skolila nemoc, takže jsme si museli vystačit s málem.

 

0 Comments

Leave a Comment