Designblok odstartoval ve velkém stylu

/ Redakce

Včerejší ranní tisková konference, na které se sešel neobvykle vysoký počet novinářů, odstartoval letošní 14. ročník Designloku.

Snad úchvatné ženy sedící za tiskovým pultem, snad famózní prostředí rezidence primátora hlavního města Prahy, snad připravený nabitý program přilákal tolik novinářů a fotografů na tuto událost. Čeká nás týden, který nám, alespoň my v to věříme, přinese řadu výjimečných zážitků v oblasti módy a designu. Čeká nás řada módních přehlídek, které nás v Iconiqu budou zajímat nejvíce. Čekají nás výstavy designu a setkání se zajímavými lidmi. Ředitelka Designbloku Jana Zielinski nám celý program blíže upřesnila a přislíbila účast více jak 200 značek a designérů. Sama nemíní vynechat přehlídky v kostele svatého Šimona a Judy, kde se nejvíce těší na prezentaci aktuálních kolekcí předních českých návrhářů, Hany Zárubové, Kláry Nademlýnské, Denisy Nové a Timoure et group.

Ozdobou tiskové konference byla bezesporu světová topmodelka Daniela Peštová, která nám více přiblížila svou účast v porotě mladých talentů na Designblok Talent Fashion Card. Vítězové se nám představí tento týden v pátek, kdy nejen Daniela, ale i my budeme mít jedinečnou příležitost obdivovat nastupující generaci, kterou tvoří studentky VŠUP Monika Krobová, Karolína Juříková a Tereza Ujevičová. Daniela Peštová miluje šperky a tak se těší na prezentaci Jiřího Beldy a mladé Janji Prokič.

Exkluzivním hostem nejen tiskové konference, ale samotného Designbloku je designérka Patricia Urquiola. Patricia je jednou z nejslavnějších designérek a architektek současnosti. Své první dny v Praze trávila celý den jen procházkami Prahou, která ji ohromila. „Více než o svém stylu raději mluvím o způsobu práce. Je dost eklektický, proměnlivý a různorodý. Ráda přemýšlím v různých měřítkách a pracuji zároveň v architektuře i designu. Zajímám se o struktury chování, starobylé techniky a také o určité aspekty paměti. Jsou to vlastně aspekty mého života“, říká Patricia. Její tvorbu můžete obdivovat v Superstudiu Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1.

My se velice těšíme na limitovanou kolekci večerních šatů Jakuba Polanky, kterého inspirovala aktuální kolekce šperků Swarovski nazvaná „Kingdom of Jewels“. Tyto šaty si můžete prohlédnout během Designblok Premier Fashion Weeku v butiku Swarovski v Celetné ulici 7, Praha 1.

Nemůžeme zapomenout na módní značku TIMOURE ET GROUP, která byla jedna z prvních po listopadu 1989 a letos slaví dvacáté výročí. 6.10. ve 21 hodin v kostele sv. Šimona a Judy proběhne narozeninová přehlídka, na které můžete obdivovat limitovanou kolekci jejíž zlatým hřebem bude řada velkých večerních šatů v čokoládové barvě.

Tentýž den ve 14 hodin rovněž v kostele sv. Šimona a Judy proběhne speciální módní přehlídka vítěze Elle Talent Card, Miroslava Sabo, který se pro svou kolekci pret-a-porter jaro/léto 2013 nechal inspirovat holandskou malbou 17. století.

Designblok toho slibuje velmi mnoho a pokud chcete znát přesný program a kde si zakoupit vstupenky, vice se dozvíte na www.designblok.cz. My vám slibujeme pravidelnou dávku informací a našich zážitků, o které se s vámi budeme průběžně dělit.

 

Foto: Kamila Písaříková

 

 

1 Comments

Leave a Comment