Designblok opět rozdává karty pro talenty

/ Redakce

Finančně a mediálně podpořit mladou módu i design se v České republice snaží prakticky každá větší akce. Příležitost nabízí také Designblok, který šesti tvůrcům uděluje takzvanou Talent Card. Výběr nadějí pro další ročník probíhá právě teď.

Tři „obyčejné“ karty pro designéry produktů a šperků a tři „fashion“ karty pro módní návrháře – to přesně nabízí Designblok, známá přehlídka zejména českých designových výrobků. V rámci karet zdarma získají designéři prostor v Openstudiu, návrháři zase čas na mole v kostele Sv. Šimona a Judy.

Naposledy jste mohli zaznamenat čtveřici z loňského výběru ve složení Tereza Ujevičová, Monika Krobová, Eliška Kuchtová a Karolína Juříková, jejichž druhou prezentaci do programu zařadila po podzimní i jarní verze Designblok Premier Fashion Week. Ačkoliv se všechny návrhářky vzdělávají na pražské VŠUP, o „kartu“ se mohou ucházet i studenti jiných škol. Stačí jen, aby se zaměřovala na umění či design, studovali na ni v době trvání Designbloku a současně jejich věk nepřesahoval 26 let.

Chcete-li obdržet Designblok Talent Card, stačí pouze poslat své portfolio s životopisem a projektem, který byste chtěli v Openstudiu vystavit. Pro získání Designblok Fashion Talent Card je kromě portfolia nutné dodat i naskicovanou kolekci o minimálně osmi modelech, která by se po mole v kostele prošla v premiéře. V případě, že se hlásíte na Designblok v každém případě, ale stejně se chcete zúčastnit výběru talentů, stačí k odevzdané přihlášce napsat poznámku o tom, že požadujete zařazení do projektu Designblok Talent Card.

Podzimní Designblok se koná v termínu 7. – 13. října 2013. E-mail pro zasílání portfolií je [email protected], adresa pro zasílání poštou zní Profilmedia s.r.o., Osadní 35, Praha 7, 170 00.

Uzávěrka přihlášek je 10. 6. 2013.

Foto: Designblok