Designblok Premier: Česká móda na mole i hvězdách

/ Redakce

Kdo si nenechal ujít Desginblok Premier Fashion Week a jakého návrháře pro tu příležitost oblékl?

O tom, kdo zasedá (a zasedl i letos) v první řadě na světových týdnech módy jste si mohli přečíst nedávno. Ale jak to vypadá v Praze, když se děje akce podobného formátu?

Pravidlo, že publikum obléká modely návrháře, na jehož přehlídku se jde podívat, příliš neplatí. Modely českých designérů často vidíme na nich samotných. Příkladem může být třeba Liběna Rochová, která si vlastní šaty z loňské kolekce vzala na Designblok Gala. Ve svém modelu z aktuální řady zazářila  i Jindra Jansová. Radka Sirková z dua Chatty taktéž oblékla vlastní šaty, a to stejně jako Martha Issová, která Chatty veřejně a hlasitě podporuje.

Samozřejmě se ale našlo i několik dalších obdivovatelů české módy, kteří ji zároveň hrdě nosí. Projektová manažerka Designbloku Silvie Luběnová se pyšnila modelem od Jindry Jansové, tentokrát z předchozí kolekce. Přímo z modelky kabát stáhla taktéž modelka a zároveň i tvář Designbloku Daniela Peštová. Následující den po její přehlídce zvolila k modrým džínám ještě „horký“ kabát od Moniky Krobové. Vítězku Ceny šéfredaktorů Moniku Drápalovou na Gala večer oblékla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Gala Designbloku bylo nakonec velmi zajímavé samo o sobě. Dress code „Creative Black Tie“ pojal každý vyloženě po svém. Kdo je zvyklý na akce od agentury Profil Media, která svátek designu pořádá, toho nic nepřekvapilo. Nové návštěvníky však mohli krátké šaty nebo pramálo pánských obleků v davu trochu zarazit. Přibližný obrázek si můžete udělat sami v galerii…

Foto: Hermina.cz