Designblok Premier Fashion Week – shrnutí nejdůležitějšího

/ Redakce

Designblok Premier Fashion Week přinesl mnoho a kostel sv. Šimona a Judy viděl řadu kolekcí.

Hned první den bylo na co se koukat. Své kolekce představily dvě české módní návrhářky Taťána Kováříková a Zuzana Kubíčková.

Taťána opět zářila ve své oblíbené černé. Výraznou změnou prošly samotné modelky. Sama návrhářka si přála výrazné líčení, a tak vizážista zvolil extravagantní geometrickou černou aplikaci na víčka. Samotné modely byly opět kombinované, látka a kůže, stejně jako při prezentaci na Prague Fashion Weekendu. Není se ale co divit, v tak krátké době není možné představit zcela novou módní kolekci. Byla jen velká škoda, že chyběly večerní šaty, ve kterých Taťána skutečně vyniká. Úchvatná byla holá záda hned u několika modelů. Ty nemohly nechat chladnými ani přítomné muže, jelikož celkový look byl nejen ženský, ale i velice sexy. A co jsme si osobně vybraly my dámy v redakci? Černé šaty s rozšířenou sukní, na kterých byl fascinující především materiál, a to pletenina s výrazným vzorem. Bylo jen škoda, že celá přehlídka trvala pouhých 10 minut, a tak než jsme se všichni rozkoukali, bylo defilé a potlesk.

Pouhých 10 minut měla i prezentace Zuzany Kubíčkové. Tato přehlídka byla dlouho očekávána a mnoha médii popisovaná jako skvost, na který je dobré si počkat. I zde nás uhranuli modelky svým nalíčením. Tentokrát se stala černá dominantou rtů. Účesy nás navíc přenesly do let první republiky. Přehlídkové molo se rázem změnilo v oázu průsvitné látky, šifonu a noblesního spodního prádla.

Na závěr, přesto Premier Fashion Week odstartovala, módní přehlídka německé značky Hugo Boss. V kostele sv. Šimona a Judy představila dámskou i pánskou kolekci s názvem Black. Přehlídka byla velkolepá, jak se od takové světové značky očekává. Nicméně samotné modely ničím neohromily. Sice je známo, že tato značka je konzervativní, jako je Německo samotné, ale tentokrát bylo té nudy a klasiky až příliš mnoho. Byla to taková skvěle vyrobená konfekce, za kterou však zaplatíte nemalé peníze.

A to je snad již definitivní tečka za letošním ročníkem Designbloku. Věříme, že jsme vám ho přiblížili, jak nejlépe jsme uměli.

 

Foto: Hermina.cz; Kamila Písaříková