Designblok se blíží

/ Redakce

Módní přehlídky se nebudou konat jen na módních týdne Prague Fashion Weekend a Dreft Fashion Week, ale rovněž v rámci největší české výstavy designu Designblok.

Ten se koná od 1.10. do 7.10. v kostele svatého Šimona a Judy a máte se na co těšit. Mezi návrháři se objeví i Miroslav Sabo, který se stal držitelem Elle Talent Card a odjede na stáž do ateliéru kreativního ředitele francouzského domu Dior Rafa Simonse. Dále zde uvidíme kolekce Kláry Nademlýnské, Timoure et Group, Chatty nebo Zdeňky Imreczeové.

Letošním partnerem Designbloku se poprvé stane Swarovski. Swarovski bude vystavovat limitovanou kolekci šatů od uznávaného módního návrháře Jakuba Polanky, kterou sám navrhl speciálně pro tuto příležitost. Jakub Polanka se nechal inspirovat kolekcí Swarovski pro podzimní a zimní sezonu 2012/13 “Kingdom of Jewels” a vytvořil šest jedinečných modelů, kdo kterých kameny Swarovski přímo vpracoval. V průběhu Desingbloku budou tyto modely vystaveny v showroomu značky Swarovski, který najdete nad butikem Swarovski v Celetné ulici 7 v Praze. Výstava bude otevřena i veřejnosti a představí i speciální vintage kousky a doplňky z přehlídkových mol, které dosud nebyly v České republice ke spatření.

Na Designbloku nemůže chybět luxusní butik SIMPLE concept store, který se účastnil všech módních akcí.  Tentokrát se představí instalací Ikonický plášť Liběny Rochové a Denisy Nové. Dvě výrazné osobnosti českého oděvního designu, jedno téma, jeden prostor, tak by se dal stručně vymezit nový projekt concept storu SIMPLE. Instalace s názvem Ikonický plášť proběhne první říjnový týden. Lukáš Loskot, kreativní ředitel SIMPLE, pro tento projekt oslovil Liběnu Rochovou a Denisu Novou s návrhem, aby vytvořily modely na téma Ikonický plášť. Na českém módním nebi pro mě jasně září dvě hvězdy. Liběna Rochová a Denisa Nová jsou stálice, které mají vyhraněný styl a nikdy se neuchýlily ke komerci. Zároveň tvorbu obou designérek charakterizují hodnoty, které definují i styl concept storu SIMPLE – jednoduchost, minimalismus a jednoznačný rukopis. S Liběnou Rochovou jsme již spolupracovali a Denisu Novou jsem plánoval oslovit. Pak jsem se odvážil a vyzval obě výtvarnice ke společnému projektu,” popisuje zrod myšlenky kreativní ředitel concept storu SIMPLE Lukáš Loskot. Tématem pro naši  instalaci na Designbloku je plášť, protože jsem hledal takový prvek dámského šatníku, který je dostatečně výrazný a variabilní, aby si s ním autorky mohly pohrát,“ dodává Lukáš Loskot. V obou případech se jedná o plášť, který je pro styl autorek příznačný. “Kabát, který jsem zvolila, měl v předešlých letech velký ohlas u zákaznic. Je vajíčkovitého střihu a je to jakási ulita, kam se člověk může schovat a cítí se v něm dobře a bezpečně,” objasňuje svůj výběr Liběna Rochová. I pro Denisu Novou byla volba jasná. Zvolila jsem kabát, který mě provází již několik sezón a obsahuje charakteristické prvky mého stylu jako je kimonový střih či stoják, v tomto případě provedený ve formě šály,” popisuje Denisa Nová.

Ještě více jak týden si musíme počkat, ale do svých diářů si již nyní dny Designbloku  stoprocentně zapište.