Designblok: Soutěž o produkty z instalace Café Lípa

/ Redakce

Jednou z nejzajímavějších instalací letošního Designbloku byla bezpochyby instalace Maxima Velčovského vetknutá přímo do koruny košatého stromu na dvoře Superstudia Hra v Mikulandské ulici.

Kavárna Café Lípa sloužila po dobu Designbloku jako příjemné odpočinkové místo pro všechny, kteří potřebovali načerpat síly na další výpravu za designem nebo chtěli nerušeně posedět při šálku kávy či sklenky domácí limonády. Ačkoliv je letošní Designblok již minulostí, ti, kdo si užili posezení v koruně stoleté lípy mají nyní možnost odnést si kousek stromové kavárny Café Lípa rovnou domů.

Foto: Martin Chum

Značka ikonického nábytku Vitra, která instalaci připravila, se rozhodla najít využití pro použité židle a svítidla a na své facebookové stránce spustila soutěž o produkty, které byli k vidění v Café Lípa. Vítěz soutěže získá zdarma jím vybranou židli či svítidlo značky Vitra nebo Artek a každý soutěžící si bude moci svůj oblíbený produkt pořídit za poloviční cenu.

Foto: Martin Chum

Instalaci Café Lípa bylo možné navštívit během Designbloku, největší přehlídky designu a módy ve střední Evropě. V letošním roce se odehrála 6. – 12. října 2014. a přilákala rekordních 56 700 návštěvníků, kteří měli možnost zhlédnout výstavy v pěti budovách Designbloku a desítkách dalších míst v centru Prahy.

Foto: Designblok